Aristotelis Chantavas z Enel Green Power zastąpi Christiana Westermeiera z Wacker Chemie na stanowisku Przewodniczącego Rady SolarPower Europe – to wynik wyborów, które zdalnie przeprowadzono 26 marca.

– Cieszymy się, że Aristotelis Chantavas został wybrany na Przewodniczącego SolarPower Europe i jesteśmy przekonani, że będzie kontynuował doskonałą pracę, prowadząc nas przez wyjątkowy okres dla energii słonecznej w Europie. Ogromne doświadczenie pana Chantavasa w Enel Green Power, jednym z największych europejskich graczy energii odnawialnej, sprawia, że jest on dobrze przygotowany do promowania energii słonecznej jako podstawowej technologii w okresie przejściowym  – skomentowała wybór Walburga Hemetsberger, CEO SolarPower Europe.

– To zaszczyt kierować Radą SolarPower Europe w tym kluczowym momencie, ponieważ Europejski Zielony Ład stanowi wyjątkową okazję do promowania roli energii słonecznej na europejskim rynku energii. Stowarzyszenie wzmocni swoje relacje z instytucjami europejskimi, aby zapewnić kluczową rolę energii słonecznej, wzmacniając innowacyjne technologie i dzieląc się know-how w celu przyspieszenia transformacji energetycznej – powiedział Chantavas.

Poprzedni prezes, Christian Westermeier, został wiceprezesem organizacji. Taką samą funkcję pełnić będzie Jochen Hauff z BayWa r.e. W zarządzie znaleźli się też: Vincenzo Costanzelli z Trina Solar, Alexandra Sombsthay z Akuo Energy, Jörg Ebel z IBC Solar i Martin Hackl z Fronius International.

Polskie Stowarzyszenie Fotowoltaiki