W dniu 3 czerwca, w siedzibie Firmy Saule Technologies we Wrocławiu, odbyło się spotkanie przedstawicieli organizacji OZE oraz przemysłu z Wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej – Fransem Timmermansem. Wśród uczestników byli reprezentanci Polskiego Funduszu Rozwoju, PSEW, Krajowej Izby Klastrów Energii, Forum Energii, Hutniczej Izby Przemysłowo-Handlowej. Z ramienia Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki w spotkaniu udział wzięła Dyrektor Irena Gajewska.

Spotkanie odbyło się w formule okrągłego stołu i służyło zapoznaniu Wiceprzewodniczącego Timmermansa z bieżącymi wyzwaniami, z jakimi mierzy się Polska w kontekście realizacji założeń Europejskiego Zielonego Ładu oraz Pakietu Fit for 55.

Jednym z wątków, którymi zainteresowany był Frans Timmermans, była kwestia akceptacji społecznej wśród Polaków dla dalszej transformacji energetycznej. Polskie Stowarzyszenie Fotowoltaiki podzieliło się z Komisją Europejską wynikami najnowszych badań opinii Polaków na temat odnawialnych źródeł energii, które w maju br. wykonała na zlecenie PSF pracownia badawcza Indicator.

Analizę badania opinii społecznej wkrótce opublikujemy.

Polskie Stowarzyszenie Fotowoltaiki