W dniu 29 marca 2023 r. Walne Zgromadzenie Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki wybrało na kolejne cztery lata nowy Zarząd. Na czele PSF ponownie stanęła Ewa Magiera, a do Wiceprezesów Krzysztofa Tyszkiewicza i Łukasza Witkowskiego dołączyli: Irena Gajewska, Szymon Witoszek i Jacek Kosakowski.

Czterolecie działalności było także wspaniałą okazją do spotkania i świętowania dotychczasowych sukcesów. “Chciałam bardzo serdecznie podziękować, że tworzycie Stowarzyszenie razem z nami (…). To, co robimy, ma wielki sens” – mówiła Ewa Magiera, Prezeska Zarządu. O swoich doświadczeniach we współpracy z PSF opowiadali także Andrzej Kaźmierski, Dyrektor Departamentu Gospodarki Niskoemisyjnej w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, oraz Grzegorz Wiśniewski, Prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej, który przypomniał, że w 2019 roku, kiedy PSF rozpoczynało działalność, w Polsce istniała tylko fotowoltaika prosumencka. “Obecnie mamy już 600 MW działających farm słonecznych i prawie 3 GW źródeł nieprosumenckich. To zasługa pracy wszystkich członków stowarzyszenia” – powiedział Prezes IEO.

Nie spoczywamy jednak na laurach – przed nami wiele wyzwań, o których będziemy rozmawiać m.in. podczas Kongresu PV już w maju w Warszawie. Zapraszamy!