Zmiana klimatu w coraz większym stopniu wpływa na nasze życie i ekosystemy, stanowiąc krytyczne zagrożenie dla naszego przetrwania. Pilna potrzeba reagowania na wyzwania związane ze zmianą klimatu nasila się, a czas ucieka. Energia słoneczna niesie nadzieję, pomagając nam walczyć ze zmianami klimatycznymi. SolarPower Europe rusza z kampanią European Solar Day. Polskie Stowarzyszenie Fotowoltaiki jestPartnerem akcji.

W ciągu kilku lat energia słoneczna przekształciła się w najbardziej przystępną cenowo zrównoważoną technologię energetyczną, a każdy panel słoneczny pozwala uniknąć emisji 80-90% CO2 w porównaniu ze średnią energią elektryczną w UE. Europa jest kolebką tej wyjątkowej technologii, która napędza życie milionów Europejczyków na całym kontynencie. Ale nasze wysiłki na tym się nie kończą. Musimy się zjednoczyć, aby zintensyfikować wykorzystanie energii słonecznej i odejść od paliw kopalnych dla dobra ludzi i planety.

Wspólnie podejmujemy działania, aby zbliżyć osoby, organizacje i narody z całej Europy, aby stymulować wspólne działania i pokazywać korzyści i potencjał energii słonecznej. Łącząc siły, możemy utorować drogę do zrównoważonej, odpornej i odpowiedzialnej przyszłości.

European Solar Day – strona kampanii