Zgodnie z decyzją Zarządu Polskie Stowarzyszenie Fotowoltaiki przyjęło firmę Runergy w poczet Członków Wspierających. Współpraca ma na celu rozwój farm fotowoltaicznych, zwiększanie politycznej i społecznej świadomości wielkoskalowej fotowoltaiki oraz jej pozytywnego wpływu na środowisko naturalne i polską gospodarkę.
Globalnie sektor energetyki słonecznej jest na etapie bezprecedensowej ekspansji, co wiąże się z licznymi wyzwaniami i możliwościami. Polskie Stowarzyszenie Fotowoltaiki wraz z Członkami ma czynny wpływ w kształtowaniu polskiego rynku fotowoltaiki. Dzięki zaangażowaniu PSF i współpracy międzysektorowej wierzymy, że do 2030 większość energii odnawialnej będzie wytwarzana z fotowoltaiki.
Farmy fotowoltaiczne to nieodłączny element polskiej energetyki jak również zrównoważony rozwój województw. Intensyfikowanie działań na rzecz transformacji energetycznej Polski, poprzez rozwój farm fotowoltaicznych stanowi jedną z dróg do dekarbonizacji i rozwoju polskiej gospodarki.
Partnerzy Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki to wiodący branżowi eksperci, którzy podejmują wysiłki w celu promowania korzyści gospodarczych i środowiskowych wielkoskalowej fotowoltaiki poprzez edukację, wymianę doświadczeń i wsparcie branżowe.
Firmy zrzeszone w ramach Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki zyskują przewagę konkrecyjną w dostępnie do istotnych informacji o rozwoju rynku, co może mieć przełożenie na decyzje biznesowe. Ponadto PSF pomaga profesjonalistom być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami, trendami i standardami, a także zapewnia im możliwości nawiązywania kontaktów biznesowych. Runergy jako globalny producent w obszarze fotowoltaiki rozwija swoje europejskie struktury i poprzez członkostwo w Polskim Stowarzyszeniu Fotowoltaiki chce aktywnie wspierać rozwój energetyki słonecznej w Polsce.
Polskie Stowarzyszenie Fotowoltaiki oferuje Członkom kompetentną platformę będącą mostem między ekspertami, światem nauki, polityką i biznesem w celu sprawnej wymiany idei i rekomendowania konkretnych rozwiązań podczas skomplikowanych procesów legislacyjnych. PSF reprezentuje interesy polskiego przemysłu fotowoltaicznego zarówno w kraju, jak i za granicą, dlatego doceniamy fakt, że globalny producent modułów i ogniw fotowoltaicznych, firma Runergy wyraziła wolę współpracy z PSF i chęć rozwoju polskiego rynku fotowoltaiki. Dynamiczny przyrost nowych mocy w segmencie domowych instalacji fotowoltaicznych przyczynił się do zwiększenia atrakcyjności polskiego rynku PV na arenie międzynarodowej i zwiększenia zainteresowania światowych graczy branży PV, takich jak np. Runergy. Regularnie zlecane przez PSF badania opinii społecznej pokazują, że ze wszystkich technologii produkcji energii elektrycznej to energetyka słoneczna jest uważana za najbezpieczniejszą i najbardziej „przyjazną”. Rozwój segmentu wielkoskalowej fotowoltaiki i generalnie OZE w znacznym stopniu przyczyni się do zmniejszenia emisyjności produkcji oraz będzie mieć pozytywny wpływ na gospodarkę naszego kraju utrzymując jej konkurencyjność – wskazuje Ewa Magiera, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki.
Jako przedstawiciel firmy Runergy w Polsce i krajach nadbałtyckich jestem zaszczycony faktem, że Runergy jako globalny producent ogniw i modułów fotowoltaicznych dołączył do prestiżowego Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki (PSF). To ważny krok dla Runergy w realizacji misji rozwijania i promowania energetyki słonecznej w Polsce oraz Litwie, Łotwie i Estonii. Nasze zaangażowanie we współpracę z PSF podkreśla determinację Runergy w budowaniu silnej społeczności branżowej, dzieleniu się wiedzą i doświadczeniem oraz aktywnym uczestnictwie w kształtowaniu przyszłości fotowoltaiki w naszym regionie. Jako światowy lider w dziedzinie technologii fotowoltaicznej, Runergy znajduje się na liście producentów modułów fotowoltaicznych BloombergNEF Tier 1. Jesteśmy przekonani, że współpraca z PSF umożliwi Runergy skuteczniejsze wspieranie rozwoju zrównoważonych źródeł energii – powiedział Marcin Wnuszyński, Business Development Manager Runergy na Polskę oraz kraje bałtyckie
Przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki i Runergy zgodnie podkreślają, że dzięki kooperacji i nowatorskim rozwiązaniom jesteśmy w stanie zbudować czystszą, wydajniejszą, niskoemisyjną i bazującą na recyklingu gospodarkę, co jest podstawowym warunkiem zrównoważonego rozwoju.