Kalendarz

AgroPV ... z ostatniej chwili i kilku ostatnich dniPolskie Stowarzyszenie Fotowoltaiki
w maju 2023 opublikowało
I edycję raportu

„Agrowoltaika w Polsce. Nowoczesne rolnictwo napędzane energią Słońca.”

Agrowoltaika polega na jednoczesnym wykorzystaniu gruntów do produkcji rolnej i produkcji energii elektrycznej. To znacznie więcej niż nowa ścieżka dla sektora słonecznego, to innowacyjna forma inwestycji, która zyskuje na popularności w Europie i na świecie. W Polsce projekty agrowol- taiczne jeszcze nie są znane, a wiedza w tym zakresie jest mało dostępna. Polskie Stowarzyszenie Fotowoltaiki podjęło się popularyzacji tej koncepcji, a niniejsza publikacja ma na celu rozpoczęcie szerokiej dyskusji, której owoce mamy nadzieję zobaczyć wkrótce na polskiej wsi.

Mamy nadzieję, że niniejsza publikacja przyczyni się szerokiej dyskusji, która zaowocuje nowym otoczeniem regulacyjnym stanowiącym bezpieczne ramy dla nowych inwestycji agrowoltaicznych.


POBIERZ
18 września 2023
Zapraszamy na konferencję Agrowoltaika w Polsce

Zapraszamy na konferencję Agrowoltaika w Polsce

Rozwój Agro-PV to więcej niż nowa ścieżka dla sektora słonecznego. To droga do zrównoważonej i konkurencyjnej gospoda (...)

7 października 2022
Polskie Stowarzyszenie Fotowoltaiki na AgroShow 2022

Polskie Stowarzyszenie Fotowoltaiki na AgroShow 2022

Zakończyły się największe targi skupiające producentów i przedsiębiorców z branży rolniczej - AgroShow Bednary 2022 (...)

21 września 2022
Zapraszamy na Agro Show w Bednarach

Zapraszamy na Agro Show w Bednarach

Zapraszamy do Strefy PV podczas Targów Agro Show, które odbędą się w dniach 23-25 września 2022 r. w Bednarach pod Pozn (...)