Kalendarz

Członkowie ... lista członków naszego stowarzyszenia

CZŁONKOWIE WSPIERAJĄCYabo wind

Firma ABO Wind jest jednym z liderów rynku europejskiego w zakresie rozwoju projektów w sektorze energetyki odnawialnej. Od 1996 roku firma założona w Niemczech przyłączyła do sieci około 700 elektrowni wiatrowych i słonecznych o mocy około 1500 megawatów. Zatrudnia ponad 600 pracowników na całym świecie.

Firma ABO Wind jest aktywna w Polsce od 2017 roku. W biurze w Łodzi nasi pracownicy zajmują się rozwojem projektów i koordynują współpracę
z regionalnymi partnerami.


AWX

Ningbo AUX Solar Technology Co., Ltd.

Company address: No 17, Fenglin Road,Cicheng Town, Jiangbei District,Ningbo, Zhejiang,China

Company contact: (86) 0574 -88321633, info@awxsolar.com


axpo

Axpo kieruje się jednym celem – zapewnić zrównoważoną przyszłość dzięki innowacyjnym rozwiązaniom energetycznym. Jest największym producentem energii odnawialnej w Szwajcarii i międzynarodowym liderem w obrocie energią oraz odbiorze energii słonecznej i wiatrowej. Korzystając z najnowocześniejszych technologii, Axpo wprowadza innowacje, aby sprostać zmieniającym się potrzebom swoich klientów w ponad 30 krajach Europy, Ameryki Północnej i Azji. 

Na polskim rynku Axpo działa już od ponad 20 lat, gdzie stało się jednym z największych niezależnych odbiorców zielonej energii. Klienci w Polsce mogą korzystać z dopasowanych do swoich potrzeb ofert na odkup i dostawy energii oraz gazu w oparciu o strukturyzowane i długoterminowe umowy, bilansowanie handlowe, obrót prawami majątkowymi oraz gwarancjami pochodzenia. Axpo Polska świadczy usługi także dla ponad 25 000 firm z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw.

Zaangażowanie Axpo w bardziej zrównoważoną przyszłość stanowi cenny wkład w transformację energetyczną. Ważnym elementem tych działań jest ciągła ekspansja w zakresie energii słonecznej. Aby wspierać transformację energetyczną w Polsce, firma rozszerza swoją ofertę o projekty fotowoltaiczne. Z ponad 650 wybudowanymi już instalacjami, umiejętnościami i know-how zdobytymi dzięki ponad 15-letniemu doświadczeniu w branży solarnej, realizujemy szeroki wachlarz projektów.  Axpo współpracuje obecnie z inwestorami, klientami i właścicielami gruntów, aby do 2030 roku zbudować w Polsce własne solarne źródła wytwórcze. 

Więcej znajdziesz na stornie: https://www.axpo.com/pl/pl/projekty-fotowoltaiczne.html


Baywa r.e.

BayWa r.e. to wiodący, działający w 29 krajach, globalny deweloper, dystrybutor, dostawca usług i rozwiązań z zakresu energetyki odnawialnej. Wykorzystując naszą innowacyjność, kreatywność i fachową wiedzę, z powodzeniem uzyskaliśmy już ponad 4 GW mocy ze źródeł odnawialnych, zarządzając jednocześnie ponad 10 GW.

BayWa r.e. Polska Sp. z o.o. działa od 2009 roku dostarczając rozwiązania umożliwiające korzystanie z energii odnawialnej, dopasowane do potrzeb konkretnych podmiotów, zmniejszające ślad węglowy i obniżające koszty energii. Kompleksowa działalność obejmuje głównie rozwój energetyki wiatrowej oraz słonecznej, a także magazynowanie energii.

Nasze realizacje projektów fotowoltaicznych i wiatrowych obejmują ich rozwój od podstaw, poprzez pozyskiwanie terenów dla przedsięwzięcia, projektowania, finansowania, zawierania umów na zakupu energii (PPA), podłączania do sieci i wreszcie przekazywania pod klucz gotowego projektu inwestorom.

W sektorze energii solarnej oferujemy nowoczesne rozwiązania w zakresie farm fotowoltaicznych ground-mounted PV (panale montowane na lądzie), floating PV (panele montowane na zbiornikach wodnych), rooftop PV (panele montowane na dachach dużych obiektów) oraz agri – PV (panele zabezpieczające uprawy żywności przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi), a także rowziązania hybrydowe, łączące źródla solarne, wiatrowe oraz magazyny energii.

W portfolio BayWa r.e. znalazła się m.in. pierwsza takiej skali niesubsydiowana i jedna z największych elektrowni fotowoltaicznych w Polsce, zlokalizowana na powierzchni ponad 80 ha w gminie Witnica, o całkowitej mocy 64,6 MWp.

Od 2016 r. w ramach globalnej marki BayWa r.e. działa w Polsce również zespół handlowy prowadzący dystrybucję w sektorze energii słonecznej (hurtownia fotowoltaiczna współpracująca z firmami instalatorskimi – Baywa r.e. Solar Systems Sp. z o.o.).


Better Energy

Better Energy jest liderem w produkcji energii odnawialnej. Better Energy rozwija, finansuje, buduje i obsługuje farmy fotowoltaiczne, a także sprzedaje zieloną energię, którą produkuje. Better Energy jest jednym z najszybciej rozwijających się producentów energii słonecznej w Europie Północnej, z ponad 10 GW pipelinem projektów elektrowni słonecznych. Better Energy posiada biura w Kopenhadze, Sønderborgu, Malmö i Warszawie.


Bird

Bird & Bird jest międzynarodową kancelarią prawną założoną w 1846 roku w Londynie. Obecnie zatrudnia ponad 1450 prawników w 31 biurach w 22 krajach w Europie, Azji, na Bliskim Wschodzie, w Stanach Zjednoczonych, Afryce i Australii oraz koordynuje doradztwo w wielu innych jurysdykcjach.

Nasza międzynarodowa praktyka Energy & Utilities liczy ponad 200 prawników. Tworzy ją zespół ekspertów, którzy blisko ze sobą współpracując, realizują projekty z obszaru energii odnawialnej zgodnie ze standardami oczekiwanymi przez międzynarodowych inwestorów. Jesteśmy jedną z wiodących praktyk świadczących usługi doradcze z zakresu energii odnawialnej na świecie, co  potwierdza 1 miejsce w międzynarodowym rankingu „Clean Energy Legal League Tables 2022” w kategorii „Top 20 Legal Advisers by Number of M&A Deals”. Należymy do grona liderów usług doradczych w zakresie umów Corporate PPA i posiadamy bogate doświadczenie w negocjowaniu innowacyjnych kontraktów, w tym fizycznych oraz finansowych/wirtualnych umów PPA oraz w opracowywaniu struktur współpracy biznesowej pomiędzy wytwórcami i odbiorcami energii elektrycznej.

W Polsce praktyka Energy & Utilities liczy sześciu prawników, wyspecjalizowanych w kwestiach regulacyjnych, kontraktowych (ze szczególnym uwzględnieniem umów Corporate PPA), doradztwie prawnym w obszarze procesu inwestycyjnego (z uwzględnieniem zagadnień nieruchomościowych, środowiskowych i infrastrukturalnych oraz kontraktowych, w tym m.in. umów DSA, EPC, EPCM, TSA i BOP), transakcji fuzji i przejęć, a także zrównoważonego rozwoju i transformacji energetycznej. W zależności od rodzaju projektu, zespół współpracuje z przedstawicielami innych praktyk Bird & Bird w Polsce, w tym m.in. prawa korporacyjnego oraz M&A, nieruchomości, project finance, rozwiązywania sporów, prawa konkurencji i prawa podatkowego.


Budmat

 

 

BUDMAT Systemy PV

Jesteśmy częścią marki Budmat czołowego przetwórcy stali walcowanej i producenta kompletnych systemów dachowych, ogrodzeń, wzmocnień i profili konstrukcyjnych.

Produkujemy i dostarczamy najwyższej jakości, uniwersalne części metalowe do wszystkich konstrukcji wsporczych do systemów solarnych produkujących czystą, bezemisyjną energię.

30 lat doświadczenia w przetwórstwie stali, wiedza i profesjonalizm ekspertów firmy Budmat to nasz patent na tworzenie innowacyjnych rozwiązań. Projektujemy i dostarczamy dla branży budowlanej rozwiązania w zakresie pokryć dachowych i elewacyjnych oraz profile wykończeniowe i konstrukcyjne ze stali. Kilkadziesiąt chronionych prawnie rozwiązań to efekt pracy i doświadczenia zespołu ekspertów. Systemy PV Budmat wyróżnia przede wszystkim najwyższa jakość produktów, kompleksowa oferta i zaangażowanie, by czynić świat lepszym, poprzez umożliwienie dostępu do czystej, odnawialnej energii.

Specjalizujemy się w produkcji stalowych systemów konstrukcji wsporczych do farm fotowoltaicznych, domowych systemów solarnych (dachowych i naziemnych), carportów, a także konstrukcji zimnogiętych tj. płatwie dachowe, rygle ścienne, itp. oraz innych konstrukcji stalowych.

Do każdej inwestycji podchodzimy indywidualnie, z należytą uwagą i troską o każdy detal.

Więcej o Budmat Systemy PV: https://systemypv.budmat.com

BUDMAT SYSTEMY PV

Więcej o Budmat: https://budmat.com


Cero Generation

Cero Generation to wiodąca firma zajmująca się energią słoneczną, działająca w całej Europie, aby wspierać przejście do zeroemisyjnej przyszłości, dla obecnego i następnych pokoleń. Uczestniczymy przez cały cykl życia projektu, od rozwoju po budowę i eksploatację, nasz wysoce doświadczony zespół współpracuje z lokalnymi partnerami, aby wnieść światowej klasy wiedzę przemysłową, handlową i techniczną do naszych projektów.
Nasze portfolio deweloperskie obecnie to 8 GW jest jednym z największych w Europie, obejmującym zarówno projekty duże na skalę przemysłową, jak i mniejsze, a także zintegrowane rozwiązania w zakresie magazynowania energii.
Cero Generation jest spółką rozwijająca portfolio Green Investment Group, działającą samodzielnie.


cge

 


chintsolar

Chint solar (Zhejiang) Co., Ltd., założona w 2009 roku z kapitałem zakładowym w wysokości 1,4 miliarda dolarów, jest dostawcą rozwiązań w zakresie czystej energii zajmującym się rozwojem, inwestycjami, EPC, eksploatacją i konserwacją oraz innymi usługami elektrowni fotowoltaicznych. Obecnie zainwestował i zbudował ponad 12 GW elektrowni fotowoltaicznych w 31 krajach, zajmując 1. miejsce wśród chińskich prywatnych przedsiębiorstw energetycznych. Jednocześnie firma ma zdolność produkcyjną modułów fotowoltaicznych o mocy 17 GW i opierając się na zaletach Chint Group w całym łańcuchu przemysłowym urządzeń energetycznych wysokiego i niskiego napięcia, zbudowała kompleksową usługę dla elektrowni fotowoltaicznych. Chint Solar Poland Sp. z o.o., założona w 2020 roku, jest zarejestrowana w Warszawie. Obecnie firma z powodzeniem ukończyła elektrownie fotowoltaiczne o mocy 51 MW i planuje inwestować w Polsce elektrownie fotowoltaiczne o mocy 100 MW rocznie, przy średniej rocznej inwestycji w wysokości około 0,074 mld dolarów. Ponadto firma skoncentruje się również na polskim rynku magazynowania energii, wodoru i biomasy oraz powtórzy globalne sukcesy w Polsce.


Corab

Corab – doświadczenie, odpowiedzialność i innowacja

Corab to największy polski producent systemów mocowań modułów fotowoltaicznych oraz dystrybutor najlepszych rozwiązań z branży PV. Na rynku aktywnie działa od blisko 30 lat, zdobywając wiedzę i doświadczenie w elektronice oraz produkcji wyrobów ze stali i aluminium. Misją firmy jest produkcja i sprzedaż wyrobów najwyższej jakości spełniających wymogi bezpieczeństwa użytkowania, które zapewniają satysfakcję naszych Partnerów i Klientów. W ofercie posiada systemy na dach skośny i płaski, konstrukcje wolnostojące budowane na gruncie czy fundamencie oraz CARPORTY.

Produkcja odbywa się w nowoczesnym Zakładzie produkcyjnym w procesach automatycznych i półautomatycznych. Potwierdzeniem najwyższych standardów i poszanowania norm europejskich jest certyfikat TÜV Rheinland Polska Monitoring+Testing. Wielokrotnie firma została nagrodzona za innowacyjne rozwiązania i wysoką jakość swoich produktów. Corab zdobył również zaufanie klientów zagranicznych i eksportuje swoje systemów do 14 krajów.

Corab wraz z najlepszymi firmami instalacyjnymi tworzą sieć partnerską Corab Partner. Jest to porozumienie współpracy i wzajemnego wsparcia na wielu płaszczyznach, m.in. handlowej, technicznej, marketingowej.EDP Renewables

EDP Renewables (Euronext: EDPR) jest światowym liderem w sektorze energii odnawialnych i trzecim co do wielkości producentem energii wiatrowej na świecie. EDPR dysponuje solidnym procesem rozwoju, najwyższej klasy aktywami oraz zdolnością operacyjną lidera rynkowego. W ciągu ostatnich lat EDPR odnotował wyjątkowy rozwój i dziś jest obecny na 15 rynkach międzynardowych (Belgia, Brazylia, Kanada, Kolumbia, Francja, Grecja, Węgry, Włochy, Meksyk, Polska, Portugalia, Rumunia, Hiszpania, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone).

EDPR przyjęło na siebie zobowiązanie do wspierania postępu społecznego w zakresie zrównoważonego rozwoju i integracji. Znalazło to odzwierciedlenie w umieszczeniu spółki na indeksie Bloomberg Gender Equality oraz w przyznaniu jej certyfikatu Top Employer 2020 w Europie (w Hiszpanii, Włoszech, Francji, Rumunii, Portugalii i Wielkiej Brytanii); oba wyróżnienia to rezultat polityki spółki zorientowanej na pracowników.

Energias de Portugal, S.A. (“EDP”), główny udziałowiec w EDPR, jest globalnym graczem w branży energetycznej oraz liderem w tworzeniu wartości, innowacji i w zrównoważonym rozwoju. EDP figuruje na Dow Jones Sustainability Index nieprzerwanie od 15 lat.


ee

European Energy specjalizuje się w rozwoju, finansowaniu, budowie oraz zarządzaniu wielkoskalowymi projektami OZE w 16 krajach na świecie, w tym także w Polsce, gdzie jesteśmy aktywni od 2008 roku. Tego efektem (w drodze przejęć oraz rozwoju własnego) jest portfel farm wiatrowych o łącznej mocy wynoszącej ponad 100 MW, a także słonecznych, których szacowana moc to ponad 2,8 GWp.

Model biznesowy EE zakłada przede wszystkim wpływy z wygenerowanej odnawialnej energii oraz skuteczne zarządzanie własnymi i zewnętrznymi aktywami. W dodatku niektóre z naszych projektów podlegają dezinwestycji. Korzystne taryfy sprzedaży energii elektrycznej zabezpieczamy poprzez udział w aukcji OZE, a także dzięki umowom PPA z takimi graczami, jak m.in. Apple.

W roku 2021 European Energy otworzyło biuro regionalne w Warszawie, skąd prowadzimy obecnie znaczną część naszych operacji. Koncentrujemy się zarówno na dalszym rozwoju własnych projektów OZE, jak i na zakupie projektów w różnych fazach rozwoju.

Naszym celem jest osiągnięcie statusu lidera w produkcji energii elektrycznej w sektorze prywatnym w Europie i na świecie oraz walka przeciwko zmianom klimatu.


enefit

Enefit Green jest jedną z wiodących, zorientowanych na wzrost firm z branży energii odnawialnej w regionie Morza Bałtyckiego, z najbardziej zdywersyfikowanym portfelem produkcyjnym. Działamy w Finlandii, Estonii, Łotwie, Litwie i Polsce. Akcje firmy są notowane na giełdzie Nasdaq w Tallinie, co daje inwestorom możliwość przyczynienia się do zielonej transformacji i stania się częścią historii Enefit Green.

Enefit Green produkuje energię odnawialną w elektrowniach wiatrowych, słonecznych i elektrociepłowniach, opierając się na wieloletnim doświadczeniu i cyfryzacji w zarządzaniu aktywami. Celem Enefit Green  jest czterokrotne zwiększenie produkcji energii odnawialnej z wiatru i słońca oraz osiągnięcie wartości mocy zainstalowanej na poziomie 1900 megawatów do 2026 roku. Aby to osiągnąć, w nadchodzących latach firma zainwestuje prawie 1,5 miliarda euro.

Enefit Green wszedł na rynek energetyki słonecznej w 2017 roku. Zbudował elektrownię słoneczną na dachu estońskiej farmy mlecznej w okręgu Järva, gdzie zainstalowano 644 moduły PV. Przez kolejne 2 lata firma intensywnie rozwijała swój potencjał produkcyjny, a w czerwcu 2019 Enefit Green rozpoczął działalność również na polskim rynku energii odnawialnej.

Wytwórca energii zwiększy moce produkcyjne w portfelu fotowoltaicznym z obecnych 30 megawatów do co najmniej 600 megawatów. Koncentruje się na rynkach bałtyckim i polskim, gdzie będzie realizować i uruchamiać swoje obecne projekty oraz pozyskiwać gotowe farmy PV.

Obecnie Enefit Green ma w budowie cztery farmy wiatrowe i trzy farmy fotowoltaiczne. 72-megawatowa farma wiatrowa w Tolpanvaara w Finlandii. Na Litwie – 43-megawatowa farma wiatrowa Šilale i 76-megawatowa farma wiatrowa Akmene. W Estonii buduje pierwszy w historii hybrydowy park wiatrowo-fotowoltaiczny w Purtse, który będzie miał 21-megawatową moc wiatrową i 32-megawatową moc fotowoltaiczną. W Polsce natomiast w budowie są obecnie dwie farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 15 MW. Krok po kroku nowe farmy wiatrowe i fotowoltaiczne zostaną uruchomione do 2024 roku.

Enefit Green angażuje się w ’journey to zero’ i jest przekonany, że najważniejszym warunkiem realizacji zielonej transformacji jest elektryfikacja oparta na odnawialnej energii. Dzięki szybszemu wprowadzeniu zielonej energii osiągniemy neutralny pod względem emisji sposób życia.


energy5

Energy5 to pionier wśród producentów mocowań do modułów fotowoltaicznych, ceniony za innowacyjne podejście projektowe oraz wyjątkową trwałość i bezpieczeństwo proponowanych rozwiązań. Konstrukcje fotowoltaiczne Energy5 jako jedyne na polskim rynku posiadają Krajową Oceną Techniczną, na podstawie której deklarowane są właściwości użytkowe wyrobów. Co istotne, zakres cech funkcyjno-użytkowych konstrukcji Energy5 jest znacznie szerszy niż wymaga norma PN-EN 1090-1. Energy5 skupia swoje działania na rozwoju i modernizacji mocowań, dostosowując ofertę do wciąż zmieniających się oczekiwań inwestorów.

Firma dysponuje nowoczesnym, w pełni zautomatyzowanym parkiem maszynowym, składającym się z 6-ciu linii renomowanych dostawców. Posiadane aktywa zapewniają Spółce imponujące moce produkcyjne, które wynoszą ponad 1,3 GW konstrukcji fotowoltaicznych.

Oferta firmy to kilkadziesiąt unikalnych systemów wolnostojących, dachowych, elewacyjnych i wiat samochodowych tzw. AUTOBOX. Produkcja systemów wolnostojących oparta jest na stali czarnej, pokrytej innowacyjną powłoką metaliczną Magnelis®, wykazującej właściwości antykorozyjne nawet w agresywnych warunkach środowiskowych do klasy korozyjnej C5. Wykwalifikowana kadra inżynierska, indywidualne podejście projektowe oraz rozbudowane zaplecze badawczo-rozwojowe, pozwoliły Spółce zdobyć przewagę i zaufanie ponad 600 klientów.


Eolus

Firma Eolus działa na rynku energii odnawialnej od 1990 roku. Jesteśmy obecni w krajach skandynawskich jako jeden z największych deweloperów OZE, a także w Stanach Zjednoczonych, Estonii, Litwie i w Polsce, gdzie widzimy ogromny potencjał rozwoju. Eolus Poland jest częścią Szwedzkiej grupy Eolus działająca na rynku polskim od 2021 roku. W Polsce skupiamy swoją uwagę przede wszystkim na wielkoskalowych projektach fotowoltaicznych.

Rozwijamy projekty zarówno we własnym zakresie jak i we współpracy z innymi doświadczonymi deweloperami. Eolus oferuje atrakcyjne i konkurencyjne inwestycje zarówno dla lokalnych, jak i międzynarodowych inwestorów oraz dla odbiorców energii ze źródeł które dewelopujemy. Eolus Vind AB (publ) jest notowana na giełdzie Nasdaq Stockholm Mid Cap.


goldbecksolar

GOLDBECK SOLAR jest międzynarodowym przedsiębiorstwem specjalizującym się w budowie pod klucz przemysłowych, wielkoskalowych farm fotowoltaicznych oraz instalacji na dachach płaskich. Zakres działalności obejmuje cały wachlarz usług, od opracowania projektu, budowy, eksploatacji i utrzymania instalacji, po selektywne finansowanie i zarządzanie aktywami.

Niemiecka firma rodzinna od 2001 roku zbudowała i podłączyła do sieci 2,5 GW czystej energii w 17 krajach, włączając w to największy projekt słoneczny w Azji Środkowej w Kazachstanie o mocy 100 MWp, największą elektrownię słoneczną w Holandii o mocy 103 MWp, a także największy kompleks dachowy o mocy 25 MWp w tym samym kraju.

GOLDBECK SOLAR Polska rozpoczął swoją działalność od planowania i budowy największego projektu w Europie Środkowo-Wschodniej o mocy 304 MW, z czego 204 MW są już wybudowane i podłączone do sieci. W portfolio GOLDBECK SOLAR Polska znajduje się również największa w Polsce instalacja na dachu płaskim o mocy 7,4 MWp.greenyellow

Od 2007 roku GreenYellow jest głównym ekspertem w dziedzinie transformacji energetycznej we Francji i za granicą oraz prawdziwym partnerem małych i średnich przedsiębiorstw oraz dużych grup w tym obszarze.

Firma GreenYellow, jako ekspert w dziedzinie zdecentralizowanej produkcji energii fotowoltaicznej, projektów efektywności energetycznej i usług energetycznych, oferuje swoim klientom unikalną i globalną platformę, zaangażowaną w rozwój rozwiązań mających na celu obniżenie kosztów energii ponoszonych przez klientów poprzez umożliwienie im niższego i efektywniejszego zużycia energii. Rozwiązania GreenYellow są w pełni finansowane i umożliwiają naszym klientom wdrażanie ekologicznych projektów przy zerowym nakładzie inwestycyjnym.

GreenYellow oferuje w szczególności ekologiczne rozwiązania w zakresie własnego zużycia energii elektrycznej. GreenYellow inwestuje w instalację fotowoltaiczną na terenie zakładu klienta i podpisuje umowę zakupu energii (PPA) z długoterminowo zdefiniowaną ceną energii elektrycznej (od 10 do 20 lat). Cena ta może być ustalona na cały okres obowiązywania umowy.

Działając w 16 krajach na 4 kontynentach, GreenYellow nieustannie wzbogaca swoją ofertę poprzez innowacje, aby zaspokoić potrzeby podmiotów prywatnych i publicznych oraz pomóc im w zmniejszeniu ich śladu ekologicznego.

W ciągu 15 lat firma GreenYellow zainwestowała ponad 1,2 miliarda euro w instalacje fotowoltaiczne i energooszczędne dla naszych klientów: zainstalowano ponad 2 100 000 m² fotowoltaicznych paneli słonecznych generujących około 740 MWp, a na całym świecie realizowanych jest 2 800 kontraktów na efektywność energetyczną.


Grupa Photon Energy

Grupa Photon Energy dostarcza rozwiązania i usługi z obszaru energii słonecznej oraz czystej wody na całym świecie. Usługi z zakresu energii słonecznej obejmujące kompletny cykl życia projektów fotowoltaicznych, są realizowane przez spółkę Photon Energy, która od 2008 roku zajmuje się projektowaniem, budowaniem, uruchamianiem oraz eksploatowaniem elektrowni słonecznych na całym świecie, na zlecenie klientów oraz należących do własnego portfolio. Z kolei rozwiązania zwiększające dostępność czystej wody, w tym usługi remediacji, uzdatniania i oczyszczania wody pitnej oraz usługi związane z zasobami wodnymi, oferuje spółka Photon Water. Grupa Photon Energy podchodzi całościowo do realizowanej działalności, a oferowane przez nią rozwiązania mogą być dostarczane osobno lub w pakiecie. Główna siedziba firmy znajduje się w Amsterdamie, a oddziały grupy zlokalizowane są w Europie oraz w Australii.
JinkoSolar Holding

JinkoSolar (NYSE: JKS) is one of the largest and most innovative solar module manufacturers in the world. JinkoSolar distributes its solar products and sells its solutions and services to a diversified international utility, commercial and residential customer base in China, the United States, Japan, Germany, Austria, the United Kingdom, Chile, South Africa, India, Mexico, Brazil, the United Arab Emirates, the Netherlands, Poland, Italy, Spain, France, Belgium, Greece and other countries and regions as of September 30th , 2022.


Kelfield

Realizujemy inwestycje w odnawialne źródła energii, w tym wielkoskalową fotowoltaikę. Naszą pracę codzienną opieramy na wiedzy merytorycznej zespołu, którego członkowie posiadają kilkuletnie doświadczenie w pracy nad projektami w ramach zarówno mniejszych przedsiębiorstw, jak i globalnych liderów branży. W długofalowej perspektywie będziemy aktywnie wspierać transformację systemu elektroenergetycznego. Szczególną wagę przykładamy do zrównoważonego rozwoju z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych na poziomie lokalnym.


Mashav Energia

Mashav Energia jest wiodącą, niezależną firmą produkującą energię elektryczną poprzez konwersję wiatru i słońca na energię. Koncentrujemy się na finansowaniu projektów oraz zarządzaniu i eksploatacji farm wiatrowych w Polsce. Dzięki silnym i wypracowanym relacjom z największymi międzynarodowymi firmami budowlanymi, dostawcami turbin, kancelariami prawnymi i instytucjami finansowymi działającymi na polskim rynku, realizujemy duże inwestycje w obszarze energetyki wiatrowej i słonecznej.


Obton

Obton prowadzi działalność w zakresie inwestowania w projekty fotowoltaiczne i ich rozwój, zawiera transakcje z właścicielami naziemnych oraz dachowych instalacji, deweloperami oraz instytucjami finansowymi dążąc do zbudowania dużego i zdywersyfikowanego pod względem ryzyka portfela aktywów odnawialnych źródeł energii. Nasze kompetencje obejmują przygotowanie, finansowanie oraz zarządzanie projektami fotowoltaicznymi o wartości od 10 milionów euro na stabilnych rynkach Europy i Ameryki Północnej.

Obton działa w oparciu o długoterminowe relacje partnerskie w przygotowaniu i finansowaniu projektów. Korzystamy z naszego wieloletniego doświadczenia w poszukiwaniu możliwości inwestowania na dotychczasowych i nowych rynkach. Szerokie doświadczenie zdobyliśmy w procesach inwestowania w wybudowane projekty oraz będące w przygotowaniu wielkoskalowe naziemne jak również dachowe systemy na terenach miejskich. Nasza wiedza obejmuje zarówno aspekty prawne, jak i analityczne od rozwoju i budowy po zarządzanie parkami.

Uważamy, że jesteśmy dobrzy w upraszczaniu tego, co trudne.


ONDE

Opdenergy

We are an independent renewable energy producer, focused on solar photovoltaic and onshore wind energy production. With more than 15 years of experience, we have a wide portfolio of projects in different renewable technologies.

Scope
Production of energy assets and management of all its phases: development, financing, construction, operation and maintenance.

Mission
To satisfy the energy needs of the market with competitive and reliable solutions, based on the use of renewable sources.

Vision
To be a global reference in energy projects, offering high profitability to shareholders, and promoting sustainable development.

Strategic pillars
Opdenergy defines its strategy based on the following principles:

 • Internationalization.
 • Dynamism and adaptability.
 • Diversification of energy sources.
 • Continuous improvement in the management of projects.
 • Maximize the profitability of assets.
 • Renewable energy and sustainability.

Our Commitment

At Opdenergy we contribute to the sustainability of the communities in which we operate, by managing the environmental, social, and economic impact of our activities. Our investments are mainly oriented to the use of renewable sources for the promotion of a low carbon economy. We encourage local employment and integration, maintain strong ethical values, and are committed to safety and quality.

 


OX2

OX2 rozwija, finansuje, buduje i zarządza wielkoskalowymi projektami energii odnawialnej w Europie. Napędzamy i wspieramy proces przemiany sektora OZE w kierunku zrównoważonych rozwiązań, oferując inwestorom finansowym jak i dużym odbiorcom energii, możliwość inwestowania oraz posiadania na własność instalacji odnawialnych źródeł energii. Grupa OX2 prowadzi działalność w Szwecji, Finlandii, Norwegii, Francji i w Polsce. Od 2015 roku zainstalowaliśmy w Europie ponad 2.5 GW energii odnawialnej.

W ciągu dwóch lat działalności OX2 na rynku polskim, już pięć naszych projektów o łącznej mocy wynoszącej 153MW wygrało aukcję, a nasz portfel projektów przekroczył już 1400 MW. Obecnie naszą aktywność skupiamy na poszerzaniu portfela projektów poprzez własny rozwój i w drodze przejęć.


oze.pl

OZE.PL jest spółką stworzoną w nurcie postępującej transformacji energetycznej.

Pomagamy naszym klientom stać się pełnoprawnymi uczestnikami rynku energii w Polsce i za granicą. Świadczymy kompleksowe usługi wielowymiarowego zarządzania energią i wdrażania nowoczesnych rozwiąza­ń energetycznych.

Naszą specjalnością jest projektowanie, budowanie i eksploatacja wielkopowierzchniowych instalacji fotowoltaicznych w formule autokonsumpcji, do czego wykorzystujemy autorskie narzędzia z zakresu data science w energetyce.

Zrealizowane inwestycje OZE wzbogacamy o magazy­ny energii, realizację umów bilateralnych cPPA/PPA, usługi z zakresu efektywności energetycznej (białe certyfikaty), analizę śladu węglowego. Posiadamy też doświadczenie w projektowaniu i tworzeniu wirtualnych elektrowni. Wspieramy polskich inwestorów w aukcjach OZE.

Dopasowujemy rozwiązania do potrzeb rynkowych. Celem naszej działalności jest dobór odpowiedniej strategii ochraniającej przed wzrostami cen energii elektrycznej wraz z usługą dystrybucji i przesyłu, oraz lepsze odnalezienie się w nowych realiach strategii klimatycznych.


Photon Energy

Grupa Photon Energy dostarcza rozwiązania w zakresie energii słonecznej i czystej wody na całym świecie. Usługi związane z energią słoneczną świadczy Photon Energy, który od momentu powstania w 2008 r. zbudował elektrownie słoneczne o łącznej mocy ponad 110 MWp i posiada w swoim portfolio elektrownie o łącznej mocy 89,3 MWp. Obecnie rozwija projekty o łącznej mocy ponad 546 MWp w Australii, na Węgrzech, w Polsce i Rumunii oraz świadczy usługi zarządzania i utrzymania dla projektów o łącznej mocy ponad 300 MWp na całym świecie. Druga główna linia biznesowa grupy, Photon Water, dostarcza rozwiązania w zakresie czystej wody, w tym usługi uzdatniania i  remediacji, a także buduje i zarządza studniami i innymi zasobami wodnymi. Photon Energy N.V., spółka holdingowa Photon Energy Group, jest notowana na giełdach w Warszawie, Pradze i Frankfurcie. Główna siedziba firmy znajduje się w Amsterdamie, a jej biura w Australii, Ameryce Południowej i w całej Europie. 


PST

Projekt Solartechnik jest firmą o międzynarodowym zasięgu specjalizującą się w wielkopowierzchniowych instalacjach fotowoltaicznych, farmach wiatrowych i rozwiązaniach PV dla firm. Doświadczenie zdobyliśmy na europejskich rynkach budując elektrownie słoneczne w Anglii, Belgii, Francji, Niemczech, Rumunii i na Węgrzech. Dzięki temu możemy efektywnie wspierać rozwój sektora fotowoltaiki w Polsce. Robimy to z powodzeniem od ponad 10 lat.

Projekt Solartechnik to profesjonalny zespół zajmujący się projektowaniem, rozwojem, budową i serwisowaniem instalacji fotowoltaicznych. W 2021 rozpoczęliśmy współpracę z rodzinną firmą inwestycyjną TDJ i Grupą FAMUR. To połączenie potencjałów stwarza nam możliwość umocnienia pozycji lidera w Polsce i budowy znaczącego gracza na europejskim rynku.

Jesteśmy pasjonatami fotowoltaiki i najnowszych rynkowych trendów. Zapewniamy oparte na doświadczeniu i wiedzy specjalistów branży OZE indywidualne podejście na każdym kroku.


PVO

Jako lider na rynku europejskim, PVO International zajmuje się zakupem i dostawą najlepszej jakości paneli słonecznych, falowników oraz materiałów montażowych. Dla naszych partnerów organizujemy cały proces zakupowy. Zapewniamy optymalną obsługę operacyjną, w tym rozwiązania logistyczne. Dzięki naszej rozległej wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu znamy rynek jak nikt inny i rozumiemy, czego potrzebują nasi klienci. Wspieramy Twoje projekty od początku do końca.

Na korzystnych warunkach dostarczamy komponenty na potrzeby każdej wielkości projektu PV. Dzięki naszemu osobistemu i oddanemu podejściu dokładamy wszelkich starań, aby Twoje projekty fotowoltaiczne zakończyły się sukcesem.


RWE

RWE Renewables Poland jest jednym z wiodących inwestorów w odnawialne źródła energii w Polsce
RWE weszło na polski rynek w 2007 roku i jest aktywne w głównych technologiach OZE w Polsce tj. energetyce wiatrowej na lądzie, energetyce wiatrowej na morzu i fotowoltaice. Jesteśmy inwestorem strategicznym, co oznacza, że rozwijamy, budujemy i obsługujemy nasze projekty przez cały okres ich pracy. Dlatego angażujemy się w życie społeczności lokalnej i cenimy długotrwałą współpracę z naszymi partnerami i kontrahentami. Nasz zespół w Polsce składa się obecnie z ponad 80 wysoko wykwalifikowanych pracowników zlokalizowanych w kilku biurach w Polsce, w tym w Szczecinie, Gdyni i Warszawie.


Scatec

Lider w dziedzinie energii odnawialnej

Scatec jest wiodącym producentem energii odnawialnej, dostarczającym przystępną cenowo i czystą energię na całym świecie. Jako długofalowy gracz, Scatec opracowuje, buduje, posiada i eksploatuje elektrownie słoneczne, wiatrowe i wodne oraz rozwiązania w zakresie magazynowania energii. Scatec posiada ponad 3,5 GW mocy w eksploatacji i w budowie na czterech kontynentach oraz zatrudnia ponad 600 pracowników. Celem firmy jest osiągnięcie do końca 2025 roku mocy 15 GW w eksploatacji lub w budowie. Scatec ma siedzibę główną w Oslo, w Norwegii i jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Oslo pod symbolem „SCATC”.


schletter

Niezrównane doświadczenie w montażu solarnym

Grupa Schletter jest jednym z wiodących światowych producentów rozwiązań do montażu solarnego.

Jakość i trwałość naszych komponentów w systemach dachowych, naziemnych i śledzących wynika z dziesięcioleci niezrównanego doświadczenia w opracowywaniu produktów, które wyznaczają standardy w zakresie montażu solarnego.Sun Hunter

Sun Hunter to biuro projektowe za którą stoi 8 lat doświadczenia i kilkaset projektów budowlanych/wykonawczych na terenie całej Polski. Projekty elektrowni słonecznych wykonanych przez nas dają moc ponad 800 MW. Pracujemy zarówno dla dużych polskich i międzynarodowych koncernów energetycznych, jak i inwestorów indywidualnych. Doradzamy jednostkom samorządu terytorialnego i instytucjom finansowym w zakresie inwestycji w odnawialne źródła energii. Na podstawie naszych projektów zostało zrealizowane ponad sto budów opierających się na założeniach efektywności dla Inwestorów przez sprawdzonych Wykonawców.


SWM Renewables Poland Sp. z o.o.

SWM Renewables Poland Sp. z o.o. jest właścicielem i operatorem znajdującej się na Pomorzu farmy wiatrowej „Jasna”, w skład której wchodzi 39 turbin wiatrowych Vestas V126. Dostarczająca do sieci ponad 400 GWh rocznie instalacja należy do największych i najbardziej innowacyjnych w Polsce – obejmuje również ponad 60 kilometrów linii wysokiego napięcia, dla przeprowadzenia których dokonano przekopu pod Wisłą. Stanowiąc własność niemieckiej Stadtwerke München GmbH, spółka jest częścią paneuropejskiego portfolio inwestycji w energię odnawialną obok siostrzanych podmiotów z Niemiec, Wielkiej Brytanii i Szwecji. SWM Renewables Poland kontynuuje tradycje energetyczne sięgające czasów jej zawiązania w 2005 r., nieprzerwanie skupiając się na doskonałości operacyjnej i dobrej współpracy ze społecznością lokalną.


uniper

Uniper, spółka mająca siedzibę główną w Düsseldorfie, jest międzynarodowym przedsiębiorstwem energetycznym działającym w ponad 40 krajach. Firma zatrudnia około 7000 pracowników, którzy wnoszą znaczący wkład w bezpieczeństwo dostaw w Europie. Główne obszary działalności Uniper to wytwarzanie energii elektrycznej w Europie, obrót energią na całym świecie, oraz szeroki portfel aktywów gazowych. Spółka zamierza doprowadzić do osiągnięcia zeroemisyjności jej 22,5 GW zainstalowanych mocy wytwórczych w Europie do 2035 r. Uniper jest jednym z największych w Europie operatorów elektrowni wodnych i zamierza dalej rozwijać projekty z zakresu energetyki wiatrowej i słonecznej, kluczowe dla bardziej zrównoważonej i autonomicznej przyszłości.

Uniper jest wiarygodnym partnerem społeczności lokalnych, gminnych przedsiębiorstw użyteczności publicznej, a także przemysłu w zakresie projektowania i wdrażania innowacyjnych, niskowęglowych rozwiązań wspomagających te podmioty na drodze do dekarbonizacji. Spółka jest pionierem w zakresie wodoru, działającym w całym łańcuchu wartości technologii wodorowych. Realizujemy projekty, których celem jest wdrożenie wodoru jako głównej technologii energetycznej.

Celem Uniper jest przyspieszenie transformacji Europy w kierunku zeroemisyjności. W tym celu spółka stworzyła zdywersyfikowaną platformę rozwoju projektów z zakresu energetyki słonecznej i lądowej energetyki wiatrowej na kluczowych rynkach Europy, umożliwiającą przygotowywanie projektów o mocy 1 GW rocznie do etapu gotowości do budowy najpóźniej do roku 2025. Naszym aktualnym zamiarem jest realizacja naszego portfela projektów słonecznych i wiatrowych. Przygotowujemy projekty wspólnie z różnymi partnerami: właścicielami gruntów, spółkami oraz przedsiębiorstwami użyteczności publicznej, które wymagają dekarbonizacji, a także deweloperami projektów OZE. Posiadane przez nas możliwości sprzedaży wytworzonej energii umożliwiają nam przygotowywanie projektów OZE na warunkach rynkowych bez subsydiów.


UNITe

GRUPA UNITE – PRODUCENT LOKALNEJ I ZRÓWNOWAŻONEJ ENERGII ELEKTRYCZNEJ

Z ponad 35-letnim doświadczeniem, UNITe jest jednym z francuskich liderów w produkcji zeroemisyjnej, lokalnej i zrównoważonej energii elektrycznej. UNITe projektuje, buduje i eksploatuje instalacje fotowoltaiczne, elektrownie wodne oraz farmy wiatrowe. Spółka zależna GREEN-ACCESS jest również liderem sprzedaży świadectw pochodzenia energii we Francji. UNITe jest niezależną i stabilną finansowo grupą z ogromnym doświadczeniem w sektorze energii odnawialnej. Jest to firma, która rozwija się z poszanowaniem podstawowych wartości i z długoterminowym podejściem.


wento

 


valorem

VALOREM jest pionowo zintegrowanym operatorem zielonej energii, który jest właścicielem prawie 1 GW działających projektów energii odnawialnej. Nasza działalność obejmuje cały łańcuch rozwoju takich projektów, od etapu dewelopmentu i budowy do eksploatacji i serwisu.

Jako pionier na francuskim rynku energii wiatrowej na lądzie, firma VALOREM z powodzeniem dostosowała swoje umiejętności i wiedzę do innych zrównoważonych źródeł energii, takich jak fotowoltaika, hydraulika rzeczna, elektrownie wodne, projekty magazynowania hybrydowego i morska energetyka wiatrowa.

Dziś VALOREM zatrudnia ponad 350 pracowników i ma silną pozycję na arenie międzynarodowej, działając głównie w Europie. W związku z tym, poszerzamy wiedzę partnerów lokalnych w zakresie finansowania i rozwoju projektów dotyczących energii odnawialnej, jednocześnie przyczyniając się do osiągnięcia globalnych celów w zakresie emisji CO2.

W Polsce VALOREM chce rozwijać długoterminowe partnerstwo z lokalnymi deweloperami, aby rozwijać, budować, finansować i obsługiwać projekty energii odnawialnej.


CZŁONKOWIE ZWYCZAJNIAlseva

ALSEVA to krakowski generalny wykonawca wielkopowierzchniowych farm fotowoltaicznych, który nie tylko buduje (EPC), ale też projektuje i serwisuje farmy o łącznej mocy ponad 100 MW (kolejne ponad 150 MW jest w fazie budowy). Obecnie realizuje m.in. farmę PV w Rzezawie (woj. małopolskie) o mocy 60 MW, która będzie jedną z największych instalacji tego typu w Polsce. Firma prowadzi prace przy użyciu własnych zespołów wykonawczych i zasobów sprzętowych, dzięki czemu zachowuje niezależność realizacyjną. Działa też w zakresie tworzenia magazynów energii i zapewniania umów PPA dla przedsiębiorców, gwarantującym im stałe i dogodne ceny energii.EC group

EC Group to wiodący na polskim rynku dystrybutor modułów fotowoltaicznych. Od początku swojego istnienia firma wybiera do swojej oferty wyłącznie produkty premium, których jakość jest zagwarantowana przez producentów i potwierdzona doświadczeniem licznych zadowolonych klientów. Misją spółki jest nie tylko dostarczanie modułów, które charakteryzują się wysoką wydajnością, ale również edukacja oraz szkolenia grup montażowych i inwestycyjnych w zakresie technicznym, prawidłowego montażu oraz bezpieczeństwa prowadzonych przedsięwzięć.

Nieustannie obserwujemy światowy rynek fotowoltaiki, śledzimy najnowsze rozwiązania i wdrażane technologie, by móc na bieżąco oferować innowacyjne rozwiązania stosowane na świecie. Czerpiemy inspirację z branżowych badań międzynarodowych ekspertów i dostosowujemy ofertę do zmieniającej się rzeczywistości.

Naszym celem jest wspieranie inwestorów na każdym etapie inwestycji – od poznania potrzeb, poprzez dobranie właściwych i spełniających wymagania modułów oraz szkolenia aż po doradztwo techniczne
i obsługę gwarancyjną. Zależy nam na budowaniu długotrwałych i satysfakcjonujących relacji biznesowych, dlatego też z uwagą słuchamy naszych kontrahentów i odpowiadamy na ich oczekiwania. W ramach członkostwa w Polskim Stowarzyszeniu Fotowoltaiki chcemy lobbować uchwalenie ustawy
o agrofotowoltaice, która w naszym kraju nie została prawnie uregulowana.


Ecointgral

OD 24 LAT TRAKTUJEMY INŻYNIERIĘ JAKO SPOSÓB NA ŻYCIE W SŁUŻBIE LUDZIOM

Od ponad 10 lat jesteśmy liderem w tworzeniu projektów z wykorzystaniem technologii BIM.

Nasz zespół składa się z wysoko wykwalifikowanych techników o różnych specjalnościach, gotowych, by odpowiedzieć na wszystkie potrzeby rynku energetycznego.

Mamy ponad 23 lata doświadczenia i ponad 1000 referencji w projektach z zakresu energii odnawialnej, elektrotechniki, telekomunikacji, środowiska, przemysłu, logistyki, budownictwa, odpadów, zintegrowanego obiegu wody, infrastruktury transportowej i urbanistyki.

Specjalizujemy się w procesie wdrażania Digital Twins w celu poprawy zarządzania, obsługi i utrzymania aktywów. Uruchomiliśmy ponad 200 Digital Twins w różnych sektorach.


EDF

EDF Renewables, globalny lider w dziedzinie energetyki odnawialnej. Postęp techniczny w zakresie elektrowni wiatrowych i słonecznych oznacza, że jesteśmy w stanie rozwijać coraz bardziej wydajne i konkurencyjne urządzenia.Branża energetyki odnawialnej czerpie korzyści z tego postępu, dzięki czemu w ostatnich latach doświadczała ciągłego rozwoju, wynikającego z obniżania kosztów odnawialnych źródeł energii. EDF Renewables to globalny lider w dziedzinie wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, nie powodujących emisji CO2. Spółka zajmuje się przygotowywaniem projektów, budową i eksploatacją bezemisyjnych elektrowni w ponad 20 krajach, zarówno na rachunek własny, jak i na rzecz stron trzecich.Elmont Group

Elmont Grupa to doświadczony i zaangażowany zespół, z eksperckimi kompetencjami projektowymi oraz inżynierskimi. Jesteśmy innowacyjni i nieustannie poszerzamy swoją wiedzę oraz możliwości w oparciu o posiadane doświadczenie. Od lat myślimy i budujemy dla przyszłych pokoleń, dlatego jedną z głównych dróg, którą idziemy jest energetyka odnawialna (OZE).

Dewelopujemy, projektujemy, rozwijamy i budujemy farmy wiatrowe i fotowoltaiczne, a także serwisujemy i zarządzamy infrastrukturą elektroenergetyczną w obszarze OZE.

Dzięki naszej wiedzy powstają optymalne i niezawodne rozwiązania w zakresie powiązań wewnętrznych i przyłączenia farm wiatrowych i fotowoltaicznych. Operujemy na każdym poziomie napięć WN i SN, integrujemy systemy nadrzędne, programujemy i uruchamiamy.

Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu wyniesionemu ze współpracy ze wszystkimi gestorami sieci, zapewniamy najlepszą obsługę inwestycji w fazie projektowej i wykonawczej na terenie całego kraju w zakresie podłączenia farm do sieci OSD. Zapewniamy również obsługę i serwis w całym okresie eksploatacji elektrowni w systemie 24/7.

Dysponujemy własnym Centrum Dyspozytorskim ze stałym monitoringiem pracy farm.


Elpro

Firma ELPRO specjalizuje się w świadczeniu usług serwisu, nadzoru budowlanego, projektowania i budowy farm fotowoltaicznych i wiatrowych (elektrowni OZE). Z dużym powodzeniem funkcjonujemy na rynku od 2012 roku i w chwili obecnej swoje usługi świadczymy dla ponad 100 obiektów w całej Polsce.


emeren

Emeren jest globalnym liderem w zakresie dewelopmentu i rozwoju projektów fotowoltaicznych, który posiada lokalne oddziały w ponad 10 krajach na całym świecie. Strategia Emeren polega na wykorzystywaniu maksymalnego potencjału projektów, na rynkach w Stanach Zjednoczonych i Europie, gdzie firma zajmuje wiodącą pozycję w branży.

Emeren Poland sp. z o.o. jest pionierem, jeśli chodzi o rozwój projektów fotowoltaicznych w Polsce. Lokalne biuro zostało założone w 2015 roku i od tego czasu sukcesywnie poszerzamy nasze portfolio projektów. Dzięki ścisłej współpracy z deweloperami, oraz wykorzystując naszą fachową, techniczną wiedzę, realizujemy wiele inwestycji w obszarze energetyki solarnej.


Energiequelle

Już od 1997 roku realizujemy projekty w zakresie odnawialnych źródeł energii. Projektujemy, budujemy i eksploatujemy elektrownie wiatrowe oraz fotowoltaiczne, stacje transformatorowe i magazyny energii. Ponadto pracujemy nad innowacyjnymi rozwiązaniami energetycznymi, dbamy o repowering starszych instalacji, a w Niemczech dystrybuujemy również zrównoważoną energię elektryczną do klientów końcowych za pośrednictwem naszej spółki zależnej eqSTROM.

Jesteśmy firmą międzynarodową, która zatrudnia ponad 400 pracowników w Niemczech, Francji, Finlandii i Polsce. Planujemy wejście na kolejne rynki.


ergy

Ergy jest jednym z największych niezależnych asset managerów OZE w Polsce. Firma powstała w 2020 roku i obecnie zarządza portfelem składającym się z ok. 720 MW elektrowni fotowoltaicznych i wiatrowych. Ergy tworzy zespół ponad 30 specjalistów w biurach w Warszawie i Białymstoku, których doświadczenie obejmuje szeroko rozumianą energetykę, inwestycje, finansowanie projektów i transakcje M&A.

Oferowany przez nas szeroki zakres usług mocno odbiega od standardowego asset managementu. Poza wypełnianiem codziennych obowiązków komercyjnych, finansowych i technicznych, w Ergy chętnie wspieramy naszych klientów w długoterminowych projektach i transakcjach. W ramach tych usług oferujemy m.in. doradztwo strategiczne, organizację i zarządzanie budową elektrowni, organizację procesów M&A, aranżację finansowania dłużnego, czy pozyskiwanie długoterminowych kontraktów PPA.

Naszymi klientami są wiodące fundusze inwestycyjne, duże firmy inwestujące w OZE na własne potrzeby oraz polscy i zagraniczni inwestorzy branżowi.


FRV

FRV (Fotowatio Renewable Ventures), part of Abdul Latif Jameel Energy, is a world leader in renewable energy solutions. In its ambition to continue leading the global transition to a more sustainable energy future, this company founded in 2006 has accelerated its growth strategy in recent years, moving from being a developer to an independent power producer (IPP).

FRV stands out as one of the leaders in solar energy and energy storage, naturally positioned at the center of the energy industry transformation. Through its technology innovation platform (FRV-X), FRV explores and develops the most cutting-edge technological solutions to reshape the energy of the future.


greenbear

Spółka Green Bear Corporation Poland działa na rynku od 2007 roku. Zajmujemy się rozwojem projektów wiatrowych i fotowoltaicznych na rynku polskim. Główną misją firmy jest rozwój sektora energetycznego w oparciu o wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Koncentrujemy swoje działania w obszarze rozwoju, realizacji projektów oraz zarządzania operacyjnego farmami wiatrowymi i fotowoltaicznymi. Zarządzamy całym łańcuchem rozwoju projektów: zabezpieczenia gruntów, uzyskania pozwoleń, przeprowadzenia ekspertyz, inżynierii, procesu przyłączenia do sieci, finansowania, budowy, przetargi EPC i eksploatacji. Pełnimy również rolę inwestora zastępczego w trakcie realizacji projektów. Naszym celem jest zwiększenie udziału OZE w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym. Nasz zespół oraz zespoły naszych Partnerów składają się ze specjalistów i kierowników projektów wykwalifikowanych w różnych dziedzinach działalności: pozyskiwanie gruntów, prawo, planowanie i uzyskiwanie pozwoleń, inżynieria, ochrona środowiska, projektowanie, budowa, zarządzanie projektami, aby w pełni kontrolować wszystkie fazy rozwoju, budowy i eksploatacji.


Green Future

 


GreenGo

Duńska firma greentech o coraz silniejszej obecności w USA, Szwecji, Niemczech, Polsce oraz krajach bałtyckich. GreenGo Energy zajmuje się opracowywaniem, rozwijaniem, budową i zarządzaniem dopasowanymi do potrzeb rozwiązaniami z zakresu odnawialnej energii we współpracy z wiodącymi inwestorami branży energetyki odnawialnej. Dzięki partnerstwom z inwestorami z Tier 1, udało się uzyskać pełne finansowanie do mocy 3,9 GW. Ambicje firmy na skalę globalną obejmują osiągnięcie 25 GW energii słonecznej i wiatrowej na lądzie oraz 10 GW w sektorze P2X i energii wiatrowej na morzu do 2025 roku. W Polsce GreenGo Energy rozpoczęła działalność w 2022 roku, skupiając się na rozwijaniu swojego portfolio solarnego jako głównego celu.grenergy

Grenergy Renovables jest hiszpańską spółką utworzoną w 2007 roku, działającą jako niezależny producent energii (IPP) ze źródeł odnawialnych, głównie wiatrowych i fotowoltaicznych, notowaną na hiszpańskiej giełdzie od 2019 roku. Spółka jest zintegrowana pionowo, jej model biznesowy obejmuje wszystkie fazy projektu od rozwoju poprzez inżynierię, zaopatrzenie i budowę (EPC) do obsługi i utrzymania jednostek wytwórczych, a także finansowanie projektów.

Organizacja w skali globalnej prezentuje portfel projektów o mocy ponad 11 GW (stan na połowę 2022 roku) na różnych etapach rozwoju w jedenastu krajach na świecie – w Europie (Hiszpania, Włochy, Polska, Niemcy i Wielka Brytania), Ameryce Północnej (Stany Zjednoczone) oraz Ameryce Łacińskiej (Chile, Peru, Meksyk, Argentyna i Kolumbia). Grupa angażuje się w rozwój w Polsce od połowy 2021 roku pod szyldem Grenergy Polska, w dwóch biurach – w Warszawie i Gdańsku, kompletując własny zespół ekspertów, dedykowany do wdrażania głównie wielkoskalowych projektów fotowoltaicznych.


Helexia

Founded in 2010, Helexia offers complete and sustainable energy production and saving solutions to industrial and commercial building operators. We offer our customers the possibility to be part of a CSR approach while making savings, whatever their level of maturity on the subject.

With more than 350 employees in 8 countries (France, Belgium, Portugal, Spain, Italy, Morocco, Hungary, and Brazil), Helexia is a major player in the energy transition market.

Helexia accompanies you durably and in every step of your energy transition:

– Creation of a personalized trajectory

– Energy audits and energy efficiency solutions

– Development, financing, construction, and operation of photovoltaic power plants (ground-mounted, on rooftops, or in the shade of a parking lot).

– Energy management

– Electric mobility

 


ID Energy Group

ID Energy Group jest Generalnym Wykonawcą projektów PV w formule EPC/BoS. Od 2018 roku wybudowaliśmy na terenie Polski 138 MWp, natomiast aktualnie mamy w realizacji inwestycje sumujące kolejne 63 MWp. Poza wyspecjalizowaną kadrą techniczno-zarządzającą budowami, firma posiada własny dział projektowy PV, samodzielnie wykonuje commissioning&testing, oraz oferuje usługi O&M zarówno dla samodzielnie wybudowanych projektów, jak i dla podmiotów trzecich.

ID Energy Group posiada oddziały na terenie Hiszpanii, Węgier, we Włoszech, Serbii, Rumunii oraz Chorwacji.

Zapraszamy do kontaktu! www.idenergy.group


Horizons

Horizons jest firmą doradczo-inżynieryjną, którą tworzą specjaliści nietypowych projektów biznesowych, głównie w obszarze branży energetycznej. W ostatnim okresie firma specjalizuje się w obszarze obsługi projektów deweloperskich w branży OZE, głównie fotowoltaiki. Doświadczenie członków zespołu w branży odnawialnych źródeł energii pozwala na skuteczne i szybkie przeprowadzanie i kontrolowanie procesów inwestycyjnych oraz realizowanie strategii rozwoju na rynku energii elektrycznej.


huawei

Huawei jest niezależną, prywatną firmą, która dostarcza technologie informacyjno-komunikacyjne (ICT). Działając w ponad 170 krajach i regionach zatrudnia blisko 188 000 pracowników, obsługując ponad trzy miliardy ludzi na całym świecie.

Dostarczając zintegrowane rozwiązania w czterech kluczowych domenach — sieci telekomunikacyjne, IT, inteligentne urządzenia i usługi w chmurze — Huawei Enterprise Business Group angażuje się w dostarczanie technologii cyfrowej każdej osobie, do każdego domu i organizacji, dla w pełni połączonego, inteligentnego świata. Dowiedz się więcej o naszych produktach znaszej strony internetowej.


Ignitis

 insell

Firma INSELL powstała w latach dziewięćdziesiątych. Za sprawą dwudziestu trzech oddziałów i biur handlowych oraz zatrudnieniu ponad dwustu pracowników, należy dziś do grupy największych hurtowni elektrotechnicznych i fotowoltaicznych w Polsce. Centrala INSELL mieści się w Łodzi, zajmując teren aż pięćdziesięciu pięciu tysięcy metrów kwadratowych. Obok nowoczesnego salonu sprzedaży i biur, najwięcej przestrzeni zajmuje plac kablowy wraz z budynkiem dedykowanym do przewijania i konfekcji kabli oraz magazyn wysokiego składowania. To tutaj trafiają wszystkie dostawy kablowe oraz fotowoltaiczne, które później kierowane są do naszych dziesięciu magazynów lokalnych na terenie całego kraju, do magazynów naszych klientów, czy bezpośrednio na plac budowy konkretnej inwestycji.

Infrastruktura ta jest w ciągłym procesie inwestycyjnym, ustawicznie dostosowywana do rosnących potrzeb Klientów i potencjału organizacji.

Firma współpracuje z grupą wiodących na polskim rynku producentów, zaspokajając potrzeby najbardziej wymagających Klientów. INSELL wyróżnia największa w naszym kraju oferta kabli i przewodów, w tym kabli nietypowych i o niestandardowych przekrojach oraz szeroka oferta fotowoltaiczna. Spółka realizuje specjalistyczne dostawy dla energetyki zawodowej, posiada składy słupów oświetleniowych oraz konstrukcji wsporczych dla linii przesyłowych wraz z osprzętem. W oferowanym przez INSELL asortymencie, znajduje się ponadto cała gama artykułów elektroinstalacyjnych, telekomunikacyjnych, automatyki, oświetlenia, transmisji danych, automatyki budynku oraz dla fotowoltaiki.

W strategii INSELL, kluczowe znaczenie ma stała dostępność towaru, co stanowi o przewadze rynkowej firmy. Zapraszamy!


JDP

JDP Drapała & Partners

Jesteśmy kancelarią oferującą doradztwo prawne najwyższej jakości dedykowane konkretnym branżom. Nasz zespół tworzy 75 prawników, których kompetencje i praktyczna wiedza pozwalają JDP na stałą współpracę z renomowanymi zagranicznymi kancelariami oraz firmami doradczymi, a także realizację projektów w całej Europie.

Pracujemy w szczególności dla firm z sektorów budownictwa, infrastruktury, nieruchomości, nowoczesnych technologii, produkcji, transportu i usług. Doradzamy także bankom oraz funduszom inwestycyjnym.

Nasz zespół Energetyki i Źródeł Odnawialnych zajmuje się m.in.:

 • obsługą prawną procesu inwestycyjnego w sektorze odnawialnych źródeł energii i magazynowania energii
 • przeprowadzaniem prawnego i podatkowego due diligence na potrzeby transakcji w sektorze OZE
 • doradztwem regulacyjnym, obejmującym m.in. zagadnienia koncesyjne, taryfowe oraz sprawy sporne przed Prezesem URE i SOKiK
 • umowami w sektorze energetycznym
 • stosowaniem środków ograniczających wzrost cen energii, ciepła i gazu
 • obsługą procesu inwestycyjnego w obszarach konwencjonalnych źródeł energii

Klienci doceniają naszą wiedzę, doświadczenie i zaangażowanie w rozwój ich biznesu. Od lat ich uznanie znajduje wyraz w wysokich pozycjach JDP w międzynarodowych rankingach, jak Chambers & Partners czy Legal 500.


JLL

JLL Energy & Infrastructure, stanowiąca część JLL EMEA Capital Markets, jest firmą doradczą wyspecjalizowaną w transakcjach M&A i usługach corporate finance na rynku energetyki odnawialnej, w tym pozyskiwaniu finansowania dla projektów w fazie dewelopmentu oraz finansowania pomostowego do etapu realizacji. Nasz zespół w Europie doradzał przy transakcjach OZE o wielkości ponad 12GW i świadczy usługi z biur w Polsce, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Włoszech.

JLL (NYSE: JLL) jest wiodącą firmą doradczą świadczącą usługi na rynku nieruchomości oraz zarządzania inwestycjami. JLL jest spółką z listy Fortune 500 o rocznych przychodach 16,6 mld USD zatrudniającą na koniec września 2021 r. ponad 95 000 osób i obsługującą klientów w ponad 80 krajach.


.KWARTZ

Jesteśmy pionierem rozwiązań fotowoltaicznych w Polsce. Od 2012 roku wykonaliśmy kilka tysięcy instalacji fotowoltaicznych. Rebranding naszej marki, którego elementem była zmiana nazwy z Zielonej Strony Mocy na .KWARTZ, to przemyślana odpowiedź na potrzeby rynku OZE w segmencie SME. Lata doświadczeń pozwoliły nam zdobyć środki i kadrę, dzięki którym możemy dziś świadczyć kompleksową usługę FOTOWOLTAIKI DLA POLSKIEGO BIZNESU.

Przygotowujemy koncepcję inwestycji, pomagamy w zdobyciu finansowania, realizujemy projekt, zapewniamy serwis. Naszym celem jest zagwarantowanie małym i średnim przedsiębiorstwom bezpieczeństwa energetycznego. Oferując najwyższej jakości instalacje fotowoltaiczne, łączymy działania zmierzające do obniżenia kosztów energii i wielkości emisji dwutlenku węgla

z systemowym dążeniem do osiągnięcia przez naszych klientów niezależności energetycznej.

.KWARTZ tworzą specjaliści z długim doświadczeniem w dziedzinie OZE, fotowoltaiki i nowych technologii. Razem z Państwem chcemy budować energię jutra.


KOMPANIA SOLARNA

KOMPANIA SOLARNA to firma utożsamiająca się ze społecznością, której bliskie są idee ochrony środowiska i realizacji inwestycji z wykorzystaniem technologii nie szkodzących mu. Współpracuje z grupą osób, firm, ekspertów, inwestorów, zajmujących się od początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku wdrażaniem technologii OZE. Firmy współpracujące z Kompanią Solarną starannie i z pełną odpowiedzialnością dobierają produkty i wykonują instalacje. Kompania Solarna działa na rynku od ponad 20 lat i zajmuje się kompleksową obsługą inwestycji OZE według schematu: koncepcja – projekt – finansowanie – montaż – odbiór techniczny – obsługa posprzedażna.


lbp

Lightsource bp jest światowym liderem w rozwoju i zarządzanie projektami fotowoltaicznymi jako spółka joint venture 50:50 z bp.

Naszym celem jest dostarczanie niedrogiej i zrównoważonej energii słonecznej dla firm i społeczności na całym świecie. Nasz zespół składa się z ponad 800 specjalistów branżowych, pracujących w 18 krajach. Zapewniamy pełną obsługę naszych klientów od selekcji, finansowania aż do długoterminowego użytkowania projektów.

Więcej informacji znaidziesz na naszej stronie www.lightsourcebp.com,

Śledź nas na Twitterze @lightsourcebp,

Zerknij na Instagram @lightsourcebp,

Włącz youtube @lightsourcebp


Mactel

Mactel Sp. z o.o. istnieje na rynku od 2006 roku. Jesteśmy jedną z pierwszych firm, która zrealizowała kompleksowo budowę elektrowni fotowoltaicznej na terenie Polski.

Zespół Mactel łączy bogate doświadczenie i kompetencje kilkunastu profesjonalistów z obszaru energetyki, budownictwa, telekomunikacji, zarządzania projektami i logistyki. Nasz sukces wiążemy z sukcesem naszych Klientów, którzy postanowili zainwestować w odnawialne źródła energii ( OZE). Jesteśmy zaangażowani w rozwój, projektowanie i budowę ponad 500 MW projektów fotowoltaicznych i wiatrowych.

Kompleksowo zajmujemy się rozwojem projektów OZE, oceną projektów ich optymalizacją, projektowaniem technicznym i przygotowywaniem inwestycji do RTB. Realizujemy kontrakty EPC, BoP na budowę elektrowni fotowoltaicznych pod klucz dla inwestorów prywatnych, przedsiębiorstw przemysłowych, wielkoskalowych elektrowni fotowoltaicznych oraz instalacji na dachach płaskich. Świadczymy usługi nadzorów inwestorskich oraz usługi Owners Engineering.

Jesteśmy firmą, dla której najważniejsze są relacje z naszymi Klientami. Rozwiązujemy najtrudniejsze techniczne i formalne sprawy jakie się spotyka podczas rozwoju i budowy projektów OZE. Działamy na terenie całego kraju podłączając instalacje OZE u wszystkich Operatorów w naszym kraju. Prowadzimy tez działalność poza granicami Polski, na terytorium Niemiec, Danii oraz Norwegii.


MFO

Firma MFO S.A. jest czołowym producentem w kraju zimnogiętych profili stalowych z szerokim zakresem możliwości technologicznych oraz dodatkowej obróbki: cięcie, spawanie, karbowanie, perforacja.

Nasze główne sektory działalności to: wzmocnienia do okien z PVC, elementy rolet, profile do suchej zabudowy, ogrodzenia i bramy, meble, instalacje, profile drzwiowe oraz konstrukcje stalowe pod panele fotowoltaiczne.

Jesteśmy dumni ze wspierania transformacji energetycznej w Polsce.


Nebo Solar

Nebo Solar specjalizuje się w rozwoju wysokiej jakości wielkoskalowych projektów fotowoltaicznych.
Praca naszego zespołu doświadczonych ekspertów koncentruje się na prowadzeniu procesu rozwoju projektów z uwzględnianiem wszelkich czynników, które mogą mieć wpływ na budowę i funkcjonowanie każdej z farm. Dzięki ścisłej współpracy z generalnym wykonawcą, jesteśmy zorientowani na optymalną ich implementację pod kątem potrzeb i wymagań inwestora już od pierwszych etapów tworzenia dokumentacji.


Nomad Electric

Jesteśmy czołowym dostawcą kompleksowych usług z zakresu budowy oraz serwisowania instalacji PV. Realizujemy projekty elektrowni fotowoltaicznych w formule „pod klucz” (EPC, Engineering, Procurment, Construction) oraz dostarczamy pełen zakres usług z zakresu monitoringu i serwisowania (O&M – Operations & Maintenance). Od 2014 roku zarządzamy naszymi własnymi elektrowniami słonecznymi w Polsce.

W procesie projektowania zwracamy uwagę nie tylko na poprawność techniczną, ale również optymalizujemy CAPEX inwestycji oraz uwzględniamy koszty związane z późniejszą eksploatacją i serwisowaniem elektrowni.

Opracowujemy szczegółową specyfikację techniczną projektu lub pracujemy w oparciu o wytyczne Inwestora. Współpracujemy wyłącznie z renomowanymi dostawcami komponentów i urządzeń w celu zapewnienia wysokiej jakości instalacji i terminowości dostaw.

Bezpośrednio zarządzamy budową i realizacją portfela projektów w tzw. formule TURN-KEY („pod klucz”). W naszej pracy kierujemy się sprawdzonym modelem zarządzania inwestycjami. Projekty realizowane są przez doświadczony zespół Project Managerów i Kierowników Budowy.

Obecnie realizujemy ambitny plan ekspansji na rynki zagraniczne w segmentach instalacji dla przedsiębiorstw w oparciu o auto-konsumpcję jak i wielkopowierzchniowych farm fotowoltaicznych.


Norton Rose Fulbright

Globalny zasięg

Norton Rose Fulbright jest globalną firmą prawniczą. Świadczymy pełny zakres usług prawnych na rzecz wiodących, globalnych przedsiębiorstw i instytucji finansowych. Współpracujemy z ponad 3.000 prawników na całym świecie. Posiadamy biura w ponad 50 miastach w Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Ameryce Łacińskiej, Azji, Australii, Afryce oraz na Bliskim Wschodzie.


Polski zespół

Warszawski zespół kancelarii Norton Rose Fulbright, liczący ponad 40 prawników, doradza wielu globalnym instytucjom finansowym i klientom korporacyjnym, a także największym polskim spółkom i organizacjom rządowym.

Codziennie korzystamy z europejskich i globalnych zasobów Norton Rose Fulbright, aby oferować naszym klientom kompleksowy zakres usług.

Nasze polskie biuro specjalizuje się w zakresie prawa energetycznego, polskiego i międzynarodowego prawa związanego z bankowością i finansami, prawem korporacyjnym (w tym w zakresie fuzji i przejęć, private equity oraz papierach wartościowych), prawem nieruchomościowym, jak również w zakresie zagadnień regulacyjnych i różnego typu sporach sądowych.


OZEOS

OZEOS to technologiczna firma z branży energetycznej, która oferuje usługi w zakresie łączenia wytwórców energii OZE z odbiorcami na zasadzie umów cPPA.

W tym celu firma stworzyła autorski system operacyjny — Platformę technologiczną, bazującą na algorytmach łączących odbiorców, którzy chcą kupić zieloną energię oraz zabezpieczyć cenę energii w długim okresie z wytwórcami energii OZE, takimi jak farmy wiatrowe, fotowoltaiczne czy elektrownie wodne.
Platforma OZEOS, dzięki obliczeniom bazującym na zastosowanych algorytmach analizuje szereg danych i wskazuje najbardziej pasujące do siebie pary klientów. Taka analiza pozwala uzyskać największe korzyści handlowe zarówno dla odbiorcy energii, jak i źródła OZE.

Dzięki funkcjonalności platformy OZEOS można obniżyć koszty zakupu energii, a tym samym koszty działania fabryk czy firm usługowych. Platforma OZEOS umożliwia bowiem zawarcie długoterminowych kontraktów cPPA, które dają gwarancję pochodzenia energii, gwarancję ceny i wolumenu energii dla odbiorców, a wytwórcom stabilną cenę i wiarygodnego partnera. OZEOS pomaga również w zawarciu kontraktu dla źródła OZE, które dopiero jest w budowie. Dzięki bankowalnemu kontraktowi cPPA wytwórca będzie mógł uzyskać finansowanie pod budowę swojej instalacji OZE.
OZEOS wspiera klientów w całym procesie negocjacji i zawarcie kontraktu cPPA, tj. analizy ekonomiczne, analizy techniczne, pomoc prawna, bilansowanie handlowe, czy proces zmiany sprzedawcy.

Firma OZEOS powstała w 2021 roku. Zarządzają nią: Zbigniew Kinal, Krzysztof Komosa oraz Piotr Kamoda — doświadczeni menadżerowie z branż energetyki, finansów i IT.


Pacifico Energy

Pacifico Green Development GmbH („Pacifico”) jest przedsiębiorstwem zajmującym się rozwojem energetyki odnawialnej w zakresie energii wiatrowej i fotowoltaicznej oraz technologii akumulatorowych i wodorowych. Rozwijamy projekty od początkowego stadium jak i oferujemy tzw. „repowering” istniejących elektrowni oraz świadczymy usługi zarządzania rozwojem. 

Dotychczas Pacifico zbudowało silny potencjał rozwojowy obejmujący projekty fotowoltaiki jak i farm wiatrowych o łącznej mocy >1 000 MW. Naszym naczelnym celem jest wkład w rozwój energii odnawialnej w Europie. 


Polenergia

Polenergia Fotowoltaika zrealizowała już blisko 30 tys. mikroinstalacji fotowoltaicznych, zatrudnia i współpracuje z ponad 1500 fachowcami i działa na terenie całej Polski. Jako największy instalator systemów PV wyznacza branżowe standardy i każdego dnia stara się o zasłużone miano lidera transformacji energetycznej w Polsce.

Polenergia Fotowoltaika – w liczbach

 • niemal 20 tys. paneli fotowoltaicznych montowanych miesięcznie,
 • blisko 30 tys. zrealizowanych instalacji fotowoltaicznych,
 • grono ponad 1500 pracowników i współpracowników firmy,
 • przeszło 100 doświadczonych, wykwalifikowanych inżynierów w zespole,

Polenergia Fotowoltaika to najszybciej rozwijająca się polska spółka energetyczna.
W 2022 roku zajęła 1.miejsce pod względem zainstalowanej mocy w  mikroinstalacjach, wśród firm objętych badaniem przeprowadzonym przez Instytut Energetyki Odnawialnej. Oferuje innowacyjne rozwiązania z zakresu fotowoltaiki, pomp ciepła, magzynów energii i 100% zielonej energii z farm fotowoltaicznych i farm wiatrowych Grupy Polelergia – największej, prywatnej grupy energetycznej w Polsce. Każdego miesiąca realizuje ok. 1200 instalacji w gospodarstwach domowych i firmach. Współkształtuje kierunek polskiej transformacji energetycznej i jest aktywnym członkiem Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Słonecznej. Firma może świadczyć konkurencyjne i przede wszystkim kompleksowe usługi w dziedzinie OZE. W 2023 roku Polski Kongres Klimatyczny przyznał firmie nagrodę Lidera Transformacji Energetycznej.


Proventus Renewables Ltd

Proventus Renewables Ltd (https://www.proventusrenewables.com/) wspiera inwestycje w OZE i czystych technologii poprzez doradztwo oraz selektywny udział własny. Szczególny nacisk i doświadczenie obejmuje lądowe i morskie elektrownie wiatrowe, fotowoltaikę, biogaz, magazynowanie baterii, e-mobilność i efektywność energetyczną. Proventus jest założycielem dwóch konsorcjów branżowych: BBM Offshore (http://www.bbmoffshore.com/) i BBA Solar (http://www.bbasolar.pl/).


REIB

REIB is an international insurance broker specialized in solar insurance

Our team is based in NYC – USA, Berlin – Germany, Sofia – Bulgaria and work with partners in the USA, Germany, Poland, Italy, UK, Singapore. Renewable Energy Insurance Broker has a license to provide services in most of the U.S. states and all European Union countries.

In addition, Renewable Energy Insurance Broker together with its partners has insured photovoltaic plants with more than 3GWp.

Our clients are investors, developers, asset management and EPC / O&M companies from North America, Europe and Asia.

Renewable Energy Insurance Broker works and cooperates only with A+ rated insurance companies – leaders on the US and European markets.

We are a proud member of various organizations that promotes and supports sustainable business activities and create a socially and environmentally sustainable society – Solar Power Europe, Polish Photovoltaic Association and The Association for production, storage and trading of electricity (APSTE).

REIB provides access to product secured by “A” rated carriers to protect your installation from additional financial charges due to low performance of the solar power plant with Solar Under Performance Guarantee insurance. The product may saves millions of euros to investors, developers and asset managers if the solar installation does not produce energy at the specified level of performance and the revenue requirements are not met.

Moreover, all solar projects covered by Renewable Energy Insurance Broker with our special insurance products are more bankable for each financial institution and investor.


Sevivon

SEVIVON Sp. z o.o. kompleksowe rozwijanie farm wiatrowych i fotowoltaicznych


SIG

Założona w 2017 roku Sun Investment Group (SIG) jest deweloperem PV skoncentrowanym na dostarczaniu wysokiej jakości rozwiązań w branży energetyki słonecznej. Działalność obejmuje cały łańcuch od rozwoju, budowy po eksploatację i konserwację, optymalizując koszty i generując wartość na każdym etapie cyklu życia aktywów. Sun Investment Group posiada w swoim portfelu 193 MW mocy zainstalowanej i ponad 2.5 GW w zaawansowanym stadium rozwoju.
Firma rozwija projekty na Litwie, w Polsce, we Włoszech oraz w Hiszpanii i prężnie rozszerza działalność na inne rynki.
Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie internetowej.


Solar Global

Solar Global Polska jest częścią Solar Global Group, jednego z liderów w dziedzinie nowoczesnej energetyki i produkcji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, w szczególności elektrowni fotowoltaicznych i wodnych. Grupa została założona w Czechach w 2009 roku. Naszą wizją jest zmniejszenie śladu węglowego wytwarzania energii elektrycznej oraz jej efektywne zużycie. Na rynku polskim działamy od 2019 roku, jesteśmy również obecni w Rumunii, Hiszpanii oraz Niemczech.

Dzięki spółkom zależnym oferujemy kompleksową i pełną obsługę elektrowni fotowoltaicznych. Zbudowaliśmy i obsługujemy dziesiątki elektrowni fotowoltaicznych, inwestujemy w nowoczesną energię, magazyny energii i hydroenergetykę a także handlujemy i efektywnie wykorzystujemy czystą energię elektryczną.

Spółka Solar Global Service, zbudowała kilkuset elektrowni fotowoltaicznych i obsługuje 65 elektrowni o łącznej mocy ponad 86 MW. Kolejną spółką Solar Global Group jest Solar Global Investments, która koncentruje się na inwestycjach w nowoczesną energię, oraz Solar Global Energy, która handluje energią elektryczną ze źródeł odnawialnych. Solar Global Storage, buduje instalacje o dużej mocy dla nadmiaru energii i obecnie pracuje nad możliwościami produkcji i wykorzystania tzw. zielonego wodoru jako alternatywnej metody magazynowania i wykorzystania energii elektrycznej. Rozwój nowych działań i rewitalizacja źródeł odnawialnych wchodzą w zakres Solar Global Development. Nad dostawą komponentów do własnych projektów energetycznych oraz logistyką czuwa Solar Global Distribution, która jest bezpośrednim importerem i hurtowym dystrybutorem.


sonnedix

Sonnedix jest globalnym niezależnym producentem energii odnawialnej (IPP) z ponad dziesięcioletnią trajektorią zrównoważonego wzrostu. Sonnedix rozwija, buduje i obsługuje projekty z zakresu energii odnawialnej w perspektywie długoterminowej, koncentrując się na dostarczaniu klientom zielonej, przystępnej cenowo energii elektrycznej.

Sonnedix posiada obecnie łączną moc ponad 7,4GW, w tym ponad 3GW w fazie rozwoju, w Chile, Francji, Niemczech, Włoszech, Japonii, Polsce, Hiszpanii, USA i Wielkiej Brytanii. Firma nadal rozszerza swoją obecność w krajach OECD poprzez przejęcia i rozwój projektów z zakresu energii odnawialnej.


SSW

SSW Pragmatic Solutions to połączenie wiedzy, doświadczenia i profesjonalizmu

Polska kancelaria prawna świadcząca kompleksowe usługi także w skali międzynarodowej

SSW łączy innowacyjne podejście i doświadczenie, zapewniając klientom pragmatyczne odpowiedzi na ich problemy biznesowe, prawne i podatkowe. Działamy jako zintegrowany zespół, pomagając przedsiębiorcom we wdrażaniu skutecznych rozwiązań dla ich biznesu. Prowadzimy projekty międzynarodowe i rozumiemy specyfikę poszczególnych jurysdykcji.

Praktyczne doradztwo

Doradzamy naszym klientom w zakresie złożonych problemów prawnych i biznesowych, począwszy od stosowania najbardziej efektywnych struktur podatkowych aż po wchodzenie na nowe rynki.

Klient jest zawsze na pierwszym miejscu

Jesteśmy przede wszystkim pragmatyczni, dostępni i przystępni, a współpraca z nami przebiega płynnie.

Międzynarodowe uznanie

Nasze kompetencje i wysoką jakość świadczonych usług potwierdzają niezależne, prestiżowe rankingi międzynarodowe, takie jak Chambers Europe, Legal 500 lub IFLR 1000, tworzone wyłącznie w oparciu o opinie klientów.Znaleźliśmy się w organizowanym przez Financial Times rankingu Innovative Lawyers Awards Europe 2019 w kategorii „Innovation in the business of law: New business and service delivery models.” Zostaliśmy również nominowani do nagrody Chambers Law Firm of the Year Poland Award 2018 (Kancelaria Prawna Roku 2018 w Polsce) przyznawanej przez Chambers and Partners. Jesteśmy liderem w zakresie wartości zrealizowanych transakcji M&A w 2019 roku w Polsce, według Mergermarket. Chambers and Partners wyróżnił nas w FinTech Guide 2020, raporcie największych kancelarii prawnych w zakresie ochrony danych osobowych i zespołów ds. transformacji cyfrowej.


sunkraft

Sunktraft to zespół specjalistów działających skutecznie w branży OZE w zakresie:

 • developmentu wielkopowierzchniowych projektów PV
 • generalnego wykonawstwa gruntowych i przemysłowych projektów PV w formule EPC
 • dystrybucji komponentów do budowy instalacji fotowoltaicznych

TOP FENCE

Firma TOP FENCE to przedsiębiorstwo zajmujące się  sprzedażą i  montażem ogrodzeń oraz automatyki do bram. Dzięki szerokiej ofercie produktów i usług TOP FENCE dostarcza kompletne rozwiązania dla domu oraz przemysłu.  Wiele lat na rynku przełożyło się na zdobyte doświadczenie, które umożliwia firmie realizację wymagających inwestycji, a klientom daje gwarancję profesjonalnego wykonania usługi.

W naszej ofercie znajdują się siatki i panele ogrodzeniowe, bramy, furtki, nowoczesne, systemowe ogrodzenia frontowe oraz zabudowy na kosze śmietnikowe.  Ponadto  zajmujemy się także projektowaniem, produkcją i montażem: konstrukcji stalowych, hal, balustrad oraz systemowych balkonów dostawnych.

Od 2017 roku firma Top Fence świadczy usługi kompleksowych dostaw ogrodzeń na terenie całego kraju dla wiodących firm z branży fotowoltaicznej Generalnych Wykonawców, Inwestorów oraz producentów paneli fotowoltaicznych. Inwestycje związane z energetyką odnawialną, to zazwyczaj inwestycje wysokobudżetowe, ulokowane na terenach wiejskich, które wymagają odpowiedniego zabezpieczenia w postaci solidnego oraz trwałego ogrodzenia. Najczęstszą formą wygrodzeń farm są ogrodzenia z siatki oraz paneli. W zależności od wymagań kontraktowych stosowane są materiały od odpowiedniej grubości drutów, właściwej powłoce antykorozyjnej oraz dopasowanej wysokości. W celu zapewnienia wysokiego bezpieczeństwa często ogrodzenia wykończone są drutami kolczastymi, a wjazdy zabezpieczone solidnymi bramami. Firma TOP FENCE wyspecjalizowała się w obsłudze generalnych wykonawców farm fotowoltaicznych w zakresie dostaw kompletnych systemów ogrodzeniowych.
UL

UL to zaufany, niezależny organ doradczy, testujący, kontrolny i certyfikujący dla branży energetyki słonecznej. Nasza kompleksowa gama usług dla branży solarnej wzmacnia zaufanie w całym okresie życia projektu i w całym łańcuchu dostaw. Usługi doradztwa technicznego UL pomagają różnym podmiotom w planowaniu, projektowaniu, finansowaniu, budowie, inwestycjach, eksploatacji, utrzymaniu i zarządzaniu projektami solarnymi. Dzięki zespołowi ponad 500 ekspertów i 35-letniemu doświadczeniu UL pomaga w łagodzeniu ryzyka i poruszaniu się po złożonych zagadnieniach związanych z technologiami energetyki słonecznej.


UKA

The UKA Group is an international wind and solar energy developer and has developed, built, owned and operated wind and solar farms as well as associated infrastructure for more than 20 years. At present, the UKA Group employs around 750 people worldwide. With some 60 grid-connected wind power plants and 1.2 gigawatts in the permitting process, UKA is one of Germany’s leading onshore wind developers, which also implements solar energy projects. As a full-service provider, UKA provides turnkey services from greenfield development to construction. In addition, our sister company UKB provides tailored technical and commercial asset management services for renewable energy facilities. UKA has also been expanding its business activities throughout North America, Latin America and Europe. The UKA Group’s current international project pipeline for wind and solar projects now comprises more than twelve gigawatts. Our dedicated teams in Madrid, Santiago de Chile, and the U.S. (with offices in Stuart, Florida and Austin, Texas) develop promising renewable energy projects and hence advance the transition towards clean and affordable energy. Most recently, UKA has entered the Polish market.


Uriel Energia

Uriel Energia Sp. z o.o. (dawniej Ibereolica Sp. z o.o.) jest polską spółką należącą do Hiszpańskiej spółki Uriel Renovables S.A. – wchodzącej w skład Grupy biznesowej rodziny Huarte, która rozpoczęła swoją działalność w 1927r. Od tego czasu grupa jest związana z najważniejszymi międzynarodowymi firmami z różnych sektorów przemysłu.

Uriel Renovables to spółka należąca do grupy zajmująca się promocją, budową i eksploatacją projektów związanych z energią odnawialną: wodną, ​​wiatrową, słoneczną fotowoltaiczną i wytwarzaniem z biogazu. Firma założona w 1988 roku jest obecna na arenie międzynarodowej w Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej i  na Karaibach i promowała projekty o mocy ponad 1 400 MW w różnych technologiach. Uriel Energia  działa na polskim rynku od 2003r. Obecnie spółka zarządza projektami farm wiatrowych o całkowitej mocy 165,6 MW składającymi się łącznie z 48 turbin, a także rozwija projekty z zakresu OZE o mocy ponad 600 MW. W ramach swojej strategii Uriel Energia  nawiązuje partnerskie relacje z firmami sektora odnawialnego w Polsce.


WKB

WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr jest wiodącą polską kancelarią prawną, która świadczy kompleksowe usługi z zakresu kluczowych dziedzin prawa gospodarczego.

Od wielu lat doradzamy krajowym i zagranicznym przedsiębiorcom z szeroko rozumianego sektora energetycznego, w tym elektroenergetycznego (na poziomie wytwarzania, dystrybucji i obrotu), gazowniczego, jak również sektora energetyki odnawialnej w szczególności w odniesieniu do projektów fotowoltaicznych i wiatrowych.

Wpieramy przedsiębiorców przy inwestycjach w nowe moce wytwórcze (kwestie związane z procesem inwestycyjnym, zagadnienia środowiskowe i regulacyjne) oraz asystujemy w relacjach z regulatorami rynku, także w odniesieniu do zagadnień dotyczących nowego systemu aukcyjnego dla instalacji OZE. Wspieramy również przedsiębiorstwa w procesach restrukturyzacyjnych w energetyce, transakcjach dotyczących nabycia projektów OZE – po stronie sprzedawców, kupujących oraz podmiotów finansujących.

Prawnicy kancelarii brali udział – z ramienia towarzystw branżowych – w pracach parlamentarnych nad ustawą o odnawialnych źródłach energii oraz nad jej nowelizacją, są też autorami komentarza do ustawy o OZE (wydawnictwo Wolters Kluwer). Na zlecenie Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju doradzali także przy wdrażaniu systemu aukcyjnego w Polsce.


ZPUE

ZPUE S.A. to lider na rynku krajowym i europejskim w zakresie produkcji rozwiązań dla elektroenergetyki oraz fotowoltaiki. Od ponad trzydziestu lat projektujemy i dostarczamy kontenerowe stacje transformatorowe, rozdzielnice niskiego (nN) i średniego napięcia (SN) oraz napowietrzną aparaturę łączeniową. Produkowane urządzenia odpowiadają na potrzeby przemysłu, budownictwa, infrastruktury oraz energetyki, wykorzystując nowoczesne oraz przyjazne dla środowiska technologie.

Jako ZPUE S.A. aktywnie uczestniczymy w „zielonej rewolucji”. Już od 2003 roku realizujemy dostawy kontenerowych stacji transformatorowych do współpracy z farmami PV oraz GPO na terenie kraju i Europy. W swojej ofercie mamy stacje 1MW oraz wielkomocowe: 2,5MW, 4MW, 5MW, 6,5MW, 8MW. Oferujemy magazyny energii do współpracy z OZE i stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

ZPUE S.A. w liczbach:

 • 706,9 mln PLN / 157,9 mln EUR *dane finansowe za 2020 rok
 • 2700 zatrudnionych osób
 • 5 zakładów zlokalizowanych z Polsce = 41ha powierzchni
 • 14 biur techniczno-handlowych na terenie Polski
 • 150 ekspertów w strukturze handlowej dedykowanych do kontaktu z Klientami
 • 30 krajów eksportowych

volta polska

Volta Polska jest niezależnym producentem energii odnawialnej, który rozwija, finansuje, buduje i nadzoruje instalacje energetyczne (PV, Magazynowanie energii, Wiatr). Ekspertyza Volta Polska w zakresie energii odnawialnej:

 1. Volta zajmuje się oceną techniczną potencjału danego miejsca, podpisaniem umowy o energii odnawialnej z klientem, procedurami administracyjnymi z władzami OSD w celu umożliwienia budowy instalacji energetycznej.
 2. Inwestycja i finansowanie: Dzięki doświadczeniu Grupy Volta, Volta ustala optymalne finansowanie dostosowane do specyfiki każdego projektu. Volta inwestuje w każdą instalację energetyczna.
 3. Zarządzanie projektem i aktywami: instalacja energetyczna jest budowana przez wybranych partnerów, wszystkie komponenty są wysokiej jakości produktem zatwierdzonym przez firmę Volta. Następnie Volta zarządza eksploatacją i konserwacją

vortex

Grupa Vortex Energy jest jednym z pionierów sektora odnawialnych źródeł energii w Polsce i posiada ponad 18-letnie doświadczenie w zakresie rozwoju i realizacji projektów farm fotowoltaicznych i parków wiatrowych na terenie Polski i Niemiec. Obecnie działalność Grupy koncentruje się wyłącznie na terenie Polski. Grupa jest bardzo silnie zintegrowanym pionowo graczem sektora OZE w Polsce. Vortex Energy świadczy szeroki wachlarz usług: od planowania i rozwoju, poprzez budowę oraz zarządzanie techniczne, dbając o maksymalizację efektywności i utrzymanie najwyższej sprawności operacyjnej w zakresie produkcji energii elektrycznej wytwarzanej przez farmy fotowoltaiczne oraz parki wiatrowe. Pakiet usług oferowanych przez Vortex Energy uzupełniają usługi z zakresu rachunkowości, procesów due diligence oraz administracji.

Od początku istnienia Grupa zrealizowała 29 farm fotowoltaicznych i 21 parków wiatrowych w Polsce i Niemczech, o łącznej mocy ponad 448 MW. Portfolio projektów zrealizowanych na terenie kraju to łącznie 345 MW mocy zainstalowanej.Grupa

Newsletter Bądź zawsze na bieżąco

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje,
zostaw nam swój email.

Email

Kontakt Masz pytania? napisz lub zadzwoń do nas

IZABELA LAZAR
ilazar@stowarzyszeniepv.pl
+48 503 015 313

00-120 Warszawa, Złota 59 lok. 632 (bud. LUMEN)
e-mail: biuro@stowarzyszeniepv.pl

KRS 0000781325  |  REGON 383070564  |  NIP 9291994664
nr rach. 17 1950 0001 2006 0093 5666 0003