Kalendarz

Członkowie ... lista członków naszego stowarzyszenia

CZŁONKOWIE WSPIERAJĄCYabo wind

Firma ABO Wind jest jednym z liderów rynku europejskiego w zakresie rozwoju projektów w sektorze energetyki odnawialnej. Od 1996 roku firma założona w Niemczech przyłączyła do sieci około 700 elektrowni wiatrowych i słonecznych o mocy około 1500 megawatów. Zatrudnia ponad 600 pracowników na całym świecie.

Firma ABO Wind jest aktywna w Polsce od 2017 roku. W biurze w Łodzi nasi pracownicy zajmują się rozwojem projektów i koordynują współpracę
z regionalnymi partnerami.


Budmat

 

 

BUDMAT Systemy PV

Jesteśmy częścią marki Budmat czołowego przetwórcy stali walcowanej i producenta kompletnych systemów dachowych, ogrodzeń, wzmocnień i profili konstrukcyjnych.

Produkujemy i dostarczamy najwyższej jakości, uniwersalne części metalowe do wszystkich konstrukcji wsporczych do systemów solarnych produkujących czystą, bezemisyjną energię.

30 lat doświadczenia w przetwórstwie stali, wiedza i profesjonalizm ekspertów firmy Budmat to nasz patent na tworzenie innowacyjnych rozwiązań. Projektujemy i dostarczamy dla branży budowlanej rozwiązania w zakresie pokryć dachowych i elewacyjnych oraz profile wykończeniowe i konstrukcyjne ze stali. Kilkadziesiąt chronionych prawnie rozwiązań to efekt pracy i doświadczenia zespołu ekspertów. Systemy PV Budmat wyróżnia przede wszystkim najwyższa jakość produktów, kompleksowa oferta i zaangażowanie, by czynić świat lepszym, poprzez umożliwienie dostępu do czystej, odnawialnej energii.

Specjalizujemy się w produkcji stalowych systemów konstrukcji wsporczych do farm fotowoltaicznych, domowych systemów solarnych (dachowych i naziemnych), carportów, a także konstrukcji zimnogiętych tj. płatwie dachowe, rygle ścienne, itp. oraz innych konstrukcji stalowych.

Do każdej inwestycji podchodzimy indywidualnie, z należytą uwagą i troską o każdy detal.

Więcej o Budmat Systemy PV: https://systemypv.budmat.com

BUDMAT SYSTEMY PV

Więcej o Budmat: https://budmat.comCero Generation

Cero Generation to wiodąca firma zajmująca się energią słoneczną, działająca w całej Europie, aby wspierać przejście do zeroemisyjnej przyszłości, dla obecnego i następnych pokoleń. Uczestniczymy przez cały cykl życia projektu, od rozwoju po budowę i eksploatację, nasz wysoce doświadczony zespół współpracuje z lokalnymi partnerami, aby wnieść światowej klasy wiedzę przemysłową, handlową i techniczną do naszych projektów.
Nasze portfolio deweloperskie obecnie to 8 GW jest jednym z największych w Europie, obejmującym zarówno projekty duże na skalę przemysłową, jak i mniejsze, a także zintegrowane rozwiązania w zakresie magazynowania energii.
Cero Generation jest spółką rozwijająca portfolio Green Investment Group, działającą samodzielnie.


cge

 


Corab

Corab – doświadczenie, odpowiedzialność i innowacja

Corab to największy polski producent systemów mocowań modułów fotowoltaicznych oraz dystrybutor najlepszych rozwiązań z branży PV. Na rynku aktywnie działa od blisko 30 lat, zdobywając wiedzę i doświadczenie w elektronice oraz produkcji wyrobów ze stali i aluminium. Misją firmy jest produkcja i sprzedaż wyrobów najwyższej jakości spełniających wymogi bezpieczeństwa użytkowania, które zapewniają satysfakcję naszych Partnerów i Klientów. W ofercie posiada systemy na dach skośny i płaski, konstrukcje wolnostojące budowane na gruncie czy fundamencie oraz CARPORTY.

Produkcja odbywa się w nowoczesnym Zakładzie produkcyjnym w procesach automatycznych i półautomatycznych. Potwierdzeniem najwyższych standardów i poszanowania norm europejskich jest certyfikat TÜV Rheinland Polska Monitoring+Testing. Wielokrotnie firma została nagrodzona za innowacyjne rozwiązania i wysoką jakość swoich produktów. Corab zdobył również zaufanie klientów zagranicznych i eksportuje swoje systemów do 14 krajów.

Corab wraz z najlepszymi firmami instalacyjnymi tworzą sieć partnerską Corab Partner. Jest to porozumienie współpracy i wzajemnego wsparcia na wielu płaszczyznach, m.in. handlowej, technicznej, marketingowej.EDP Renewables

EDP Renewables (Euronext: EDPR) jest światowym liderem w sektorze energii odnawialnych i trzecim co do wielkości producentem energii wiatrowej na świecie. EDPR dysponuje solidnym procesem rozwoju, najwyższej klasy aktywami oraz zdolnością operacyjną lidera rynkowego. W ciągu ostatnich lat EDPR odnotował wyjątkowy rozwój i dziś jest obecny na 15 rynkach międzynardowych (Belgia, Brazylia, Kanada, Kolumbia, Francja, Grecja, Węgry, Włochy, Meksyk, Polska, Portugalia, Rumunia, Hiszpania, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone).

EDPR przyjęło na siebie zobowiązanie do wspierania postępu społecznego w zakresie zrównoważonego rozwoju i integracji. Znalazło to odzwierciedlenie w umieszczeniu spółki na indeksie Bloomberg Gender Equality oraz w przyznaniu jej certyfikatu Top Employer 2020 w Europie (w Hiszpanii, Włoszech, Francji, Rumunii, Portugalii i Wielkiej Brytanii); oba wyróżnienia to rezultat polityki spółki zorientowanej na pracowników.

Energias de Portugal, S.A. (“EDP”), główny udziałowiec w EDPR, jest globalnym graczem w branży energetycznej oraz liderem w tworzeniu wartości, innowacji i w zrównoważonym rozwoju. EDP figuruje na Dow Jones Sustainability Index nieprzerwanie od 15 lat.


electrum

W Electrum posiadamy wiedzę, kompetencje oraz doświadczenie pozwalające profesjonalnie zrealizować nawet najbardziej skomplikowane i zaawansowane technologicznie przedsięwzięcia.  Swoimi działaniami chcemy rozwijać alternatywy system energetyczny, zarówno w Polsce jak i za granicą. W portfolio mamy niemalże 1,5 GW mocy z realizowanych obiektów OZE, w tym 258 MWp z farm fotowoltaicznych. Wierzymy w naukę i rozwój, dlatego od lat zajmujemy się również projektami z obszaru Life Science oraz złożonymi realizacjami przemysłowymi.


energy5

Energy5 to pionier wśród producentów mocowań do modułów fotowoltaicznych, ceniony za innowacyjne podejście projektowe oraz wyjątkową trwałość i bezpieczeństwo proponowanych rozwiązań. Konstrukcje fotowoltaiczne Energy5 jako jedyne na polskim rynku posiadają Krajową Oceną Techniczną, na podstawie której deklarowane są właściwości użytkowe wyrobów. Co istotne, zakres cech funkcyjno-użytkowych konstrukcji Energy5 jest znacznie szerszy niż wymaga norma PN-EN 1090-1. Energy5 skupia swoje działania na rozwoju i modernizacji mocowań, dostosowując ofertę do wciąż zmieniających się oczekiwań inwestorów.

Firma dysponuje nowoczesnym, w pełni zautomatyzowanym parkiem maszynowym, składającym się z 6-ciu linii renomowanych dostawców. Posiadane aktywa zapewniają Spółce imponujące moce produkcyjne, które wynoszą ponad 1,3 GW konstrukcji fotowoltaicznych.

Oferta firmy to kilkadziesiąt unikalnych systemów wolnostojących, dachowych, elewacyjnych i wiat samochodowych tzw. AUTOBOX. Produkcja systemów wolnostojących oparta jest na stali czarnej, pokrytej innowacyjną powłoką metaliczną Magnelis®, wykazującej właściwości antykorozyjne nawet w agresywnych warunkach środowiskowych do klasy korozyjnej C5. Wykwalifikowana kadra inżynierska, indywidualne podejście projektowe oraz rozbudowane zaplecze badawczo-rozwojowe, pozwoliły Spółce zdobyć przewagę i zaufanie ponad 600 klientów.


ee

European Energy specjalizuje się w rozwoju, finansowaniu, budowie oraz zarządzaniu wielkoskalowymi projektami OZE w 16 krajach na świecie, w tym także w Polsce, gdzie jesteśmy aktywni od 2008 roku. Tego efektem (w drodze przejęć oraz rozwoju własnego) jest portfel farm wiatrowych o łącznej mocy wynoszącej ponad 100 MW, a także słonecznych, których szacowana moc to ponad 2,8 GWp.

Model biznesowy EE zakłada przede wszystkim wpływy z wygenerowanej odnawialnej energii oraz skuteczne zarządzanie własnymi i zewnętrznymi aktywami. W dodatku niektóre z naszych projektów podlegają dezinwestycji. Korzystne taryfy sprzedaży energii elektrycznej zabezpieczamy poprzez udział w aukcji OZE, a także dzięki umowom PPA z takimi graczami, jak m.in. Apple.

W roku 2021 European Energy otworzyło biuro regionalne w Warszawie, skąd prowadzimy obecnie znaczną część naszych operacji. Koncentrujemy się zarówno na dalszym rozwoju własnych projektów OZE, jak i na zakupie projektów w różnych fazach rozwoju.

Naszym celem jest osiągnięcie statusu lidera w produkcji energii elektrycznej w sektorze prywatnym w Europie i na świecie oraz walka przeciwko zmianom klimatu.Grupa Photon Energy

Grupa Photon Energy dostarcza rozwiązania i usługi z obszaru energii słonecznej oraz czystej wody na całym świecie. Usługi z zakresu energii słonecznej obejmujące kompletny cykl życia projektów fotowoltaicznych, są realizowane przez spółkę Photon Energy, która od 2008 roku zajmuje się projektowaniem, budowaniem, uruchamianiem oraz eksploatowaniem elektrowni słonecznych na całym świecie, na zlecenie klientów oraz należących do własnego portfolio. Z kolei rozwiązania zwiększające dostępność czystej wody, w tym usługi remediacji, uzdatniania i oczyszczania wody pitnej oraz usługi związane z zasobami wodnymi, oferuje spółka Photon Water. Grupa Photon Energy podchodzi całościowo do realizowanej działalności, a oferowane przez nią rozwiązania mogą być dostarczane osobno lub w pakiecie. Główna siedziba firmy znajduje się w Amsterdamie, a oddziały grupy zlokalizowane są w Europie oraz w Australii.
ONDE

PVO

Jako lider na rynku europejskim, PVO International zajmuje się zakupem i dostawą najlepszej jakości paneli słonecznych, falowników oraz materiałów montażowych. Dla naszych partnerów organizujemy cały proces zakupowy. Zapewniamy optymalną obsługę operacyjną, w tym rozwiązania logistyczne. Dzięki naszej rozległej wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu znamy rynek jak nikt inny i rozumiemy, czego potrzebują nasi klienci. Wspieramy Twoje projekty od początku do końca.

Na korzystnych warunkach dostarczamy komponenty na potrzeby każdej wielkości projektu PV. Dzięki naszemu osobistemu i oddanemu podejściu dokładamy wszelkich starań, aby Twoje projekty fotowoltaiczne zakończyły się sukcesem.


schletter

Niezrównane doświadczenie w montażu solarnym

Grupa Schletter jest jednym z wiodących światowych producentów rozwiązań do montażu solarnego.

Jakość i trwałość naszych komponentów w systemach dachowych, naziemnych i śledzących wynika z dziesięcioleci niezrównanego doświadczenia w opracowywaniu produktów, które wyznaczają standardy w zakresie montażu solarnego.


Sun Hunter

Sun Hunter to biuro projektowe za którą stoi 8 lat doświadczenia i kilkaset projektów budowlanych/wykonawczych na terenie całej Polski. Projekty elektrowni słonecznych wykonanych przez nas dają moc ponad 800 MW. Pracujemy zarówno dla dużych polskich i międzynarodowych koncernów energetycznych, jak i inwestorów indywidualnych. Doradzamy jednostkom samorządu terytorialnego i instytucjom finansowym w zakresie inwestycji w odnawialne źródła energii. Na podstawie naszych projektów zostało zrealizowane ponad sto budów opierających się na założeniach efektywności dla Inwestorów przez sprawdzonych Wykonawców.


wento

 


CZŁONKOWIE ZWYCZAJNI
EDF

EDF Renewables, globalny lider w dziedzinie energetyki odnawialnej. Postęp techniczny w zakresie elektrowni wiatrowych i słonecznych oznacza, że jesteśmy w stanie rozwijać coraz bardziej wydajne i konkurencyjne urządzenia.Branża energetyki odnawialnej czerpie korzyści z tego postępu, dzięki czemu w ostatnich latach doświadczała ciągłego rozwoju, wynikającego z obniżania kosztów odnawialnych źródeł energii. EDF Renewables to globalny lider w dziedzinie wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, nie powodujących emisji CO2. Spółka zajmuje się przygotowywaniem projektów, budową i eksploatacją bezemisyjnych elektrowni w ponad 20 krajach, zarówno na rachunek własny, jak i na rzecz stron trzecich.Elsolar

Ekspert od instalacji fotowoltaicznych dla osób prywatnych, małych firm oraz przemysłu. Koncentruje się na potrzebach Klienta, kompleksowym wykonaniu (od finansowania, przez realizację i formalności z zakładem energetycznym, po serwis) oraz najwyższej jakości. Jesteśmy częścią Elmont Grupa S.A.

Elmont Grupa jest grupą specjalistycznych przedsiębiorstw branży elektroenergetycznej. Nasza historia opiera się o markę Elektromontaż, działającą na rynku od 1948 roku, która na trwałe wpisała się w historię polskiej elektroenergetyki przemysłowej. Jest doskonale znana i rozpoznawalna wśród inwestorów branżowych oraz w środowisku inżynierów elektryków i elektromonterów. To właśnie Elektromontaż był odpowiedzialny za budowę najbardziej znanych i kluczowych dla rozwoju gospodarki naszego kraju obiektów przemysłowych w zakresie elektroenergetycznym. Elektromontaż Wschód, wydzielony ze struktur Elektromontażu w 1994 r. (wówczas Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Montażowe Elektromontaż Wschód sp. z o.o.), do dziś korzysta z doświadczeń zdobytych w poprzednim stuleciu.

Zanim jeszcze odnawialne źródła energii (OZE) stały się popularne, w 1996 roku wykonaliśmy Elektrownię Wodną Siemianówka, a w latach kolejnych staliśmy się liderem w realizacji dużych instalacji OZE w Polsce (farmy wiatrowe i fotowoltaiczne).


Green Future

 


Horizons

Horizons jest firmą doradczo-inżynieryjną, którą tworzą specjaliści nietypowych projektów biznesowych, głównie w obszarze branży energetycznej. W ostatnim okresie firma specjalizuje się w obszarze obsługi projektów deweloperskich w branży OZE, głównie fotowoltaiki. Doświadczenie członków zespołu w branży odnawialnych źródeł energii pozwala na skuteczne i szybkie przeprowadzanie i kontrolowanie procesów inwestycyjnych oraz realizowanie strategii rozwoju na rynku energii elektrycznej.


huawei

Huawei jest niezależną, prywatną firmą, która dostarcza technologie informacyjno-komunikacyjne (ICT). Działając w ponad 170 krajach i regionach zatrudnia blisko 188 000 pracowników, obsługując ponad trzy miliardy ludzi na całym świecie.

Dostarczając zintegrowane rozwiązania w czterech kluczowych domenach — sieci telekomunikacyjne, IT, inteligentne urządzenia i usługi w chmurze — Huawei Enterprise Business Group angażuje się w dostarczanie technologii cyfrowej każdej osobie, do każdego domu i organizacji, dla w pełni połączonego, inteligentnego świata. Dowiedz się więcej o naszych produktach znaszej strony internetowej.


Ignitis

 


Kelfield

Realizujemy inwestycje w odnawialne źródła energii, w tym wielkoskalową fotowoltaikę. Naszą pracę codzienną opieramy na wiedzy merytorycznej zespołu, którego członkowie posiadają kilkuletnie doświadczenie w pracy nad projektami w ramach zarówno mniejszych przedsiębiorstw, jak i globalnych liderów branży. W długofalowej perspektywie będziemy aktywnie wspierać transformację systemu elektroenergetycznego. Szczególną wagę przykładamy do zrównoważonego rozwoju z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych na poziomie lokalnym.


.KWARTZ

Jesteśmy pionierem rozwiązań fotowoltaicznych w Polsce. Od 2012 roku wykonaliśmy kilka tysięcy instalacji fotowoltaicznych. Rebranding naszej marki, którego elementem była zmiana nazwy z Zielonej Strony Mocy na .KWARTZ, to przemyślana odpowiedź na potrzeby rynku OZE w segmencie SME. Lata doświadczeń pozwoliły nam zdobyć środki i kadrę, dzięki którym możemy dziś świadczyć kompleksową usługę FOTOWOLTAIKI DLA POLSKIEGO BIZNESU.

Przygotowujemy koncepcję inwestycji, pomagamy w zdobyciu finansowania, realizujemy projekt, zapewniamy serwis. Naszym celem jest zagwarantowanie małym i średnim przedsiębiorstwom bezpieczeństwa energetycznego. Oferując najwyższej jakości instalacje fotowoltaiczne, łączymy działania zmierzające do obniżenia kosztów energii i wielkości emisji dwutlenku węgla

z systemowym dążeniem do osiągnięcia przez naszych klientów niezależności energetycznej.

.KWARTZ tworzą specjaliści z długim doświadczeniem w dziedzinie OZE, fotowoltaiki i nowych technologii. Razem z Państwem chcemy budować energię jutra.


KOMPANIA SOLARNA

KOMPANIA SOLARNA to firma utożsamiająca się ze społecznością, której bliskie są idee ochrony środowiska i realizacji inwestycji z wykorzystaniem technologii nie szkodzących mu. Współpracuje z grupą osób, firm, ekspertów, inwestorów, zajmujących się od początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku wdrażaniem technologii OZE. Firmy współpracujące z Kompanią Solarną starannie i z pełną odpowiedzialnością dobierają produkty i wykonują instalacje. Kompania Solarna działa na rynku od ponad 20 lat i zajmuje się kompleksową obsługą inwestycji OZE według schematu: koncepcja – projekt – finansowanie – montaż – odbiór techniczny – obsługa posprzedażna.


MFO

Firma MFO S.A. jest czołowym producentem w kraju zimnogiętych profili stalowych z szerokim zakresem możliwości technologicznych oraz dodatkowej obróbki: cięcie, spawanie, karbowanie, perforacja.

Nasze główne sektory działalności to: wzmocnienia do okien z PVC, elementy rolet, profile do suchej zabudowy, ogrodzenia i bramy, meble, instalacje, profile drzwiowe oraz konstrukcje stalowe pod panele fotowoltaiczne.

Jesteśmy dumni ze wspierania transformacji energetycznej w Polsce.


Mashav Energia

Mashav Energia jest wiodącą, niezależną firmą produkującą energię elektryczną poprzez konwersję wiatru i słońca na energię. Koncentrujemy się na finansowaniu projektów oraz zarządzaniu i eksploatacji farm wiatrowych w Polsce. Dzięki silnym i wypracowanym relacjom z największymi międzynarodowymi firmami budowlanymi, dostawcami turbin, kancelariami prawnymi i instytucjami finansowymi działającymi na polskim rynku, realizujemy duże inwestycje w obszarze energetyki wiatrowej i słonecznej.


Nebo Solar

Nebo Solar specjalizuje się w rozwoju wysokiej jakości wielkoskalowych projektów fotowoltaicznych.

Praca naszego zespołu doświadczonych ekspertów koncentruje się na prowadzeniu procesu rozwoju projektów z uwzględnianiem wszelkich czynników, które mogą mieć wpływ na budowę i funkcjonowanie każdej z farm. Dzięki ścisłej współpracy z generalnym wykonawcą, jesteśmy zorientowani na optymalną ich implementację pod kątem potrzeb i wymagań inwestora już od pierwszych etapów tworzenia dokumentacji.


Nomad Electric

Jesteśmy czołowym dostawcą kompleksowych usług z zakresu budowy oraz serwisowania instalacji PV. Realizujemy projekty elektrowni fotowoltaicznych w formule „pod klucz” (EPC, Engineering, Procurment, Construction) oraz dostarczamy pełen zakres usług z zakresu monitoringu i serwisowania (O&M – Operations & Maintenance). Od 2014 roku zarządzamy naszymi własnymi elektrowniami słonecznymi w Polsce.

W procesie projektowania zwracamy uwagę nie tylko na poprawność techniczną, ale również optymalizujemy CAPEX inwestycji oraz uwzględniamy koszty związane z późniejszą eksploatacją i serwisowaniem elektrowni.

Opracowujemy szczegółową specyfikację techniczną projektu lub pracujemy w oparciu o wytyczne Inwestora. Współpracujemy wyłącznie z renomowanymi dostawcami komponentów i urządzeń w celu zapewnienia wysokiej jakości instalacji i terminowości dostaw.

Bezpośrednio zarządzamy budową i realizacją portfela projektów w tzw. formule TURN-KEY („pod klucz”). W naszej pracy kierujemy się sprawdzonym modelem zarządzania inwestycjami. Projekty realizowane są przez doświadczony zespół Project Managerów i Kierowników Budowy.

Obecnie realizujemy ambitny plan ekspansji na rynki zagraniczne w segmentach instalacji dla przedsiębiorstw w oparciu o auto-konsumpcję jak i wielkopowierzchniowych farm fotowoltaicznych.


OX2

OX2 rozwija, finansuje, buduje i zarządza wielkoskalowymi projektami energii odnawialnej w Europie. Napędzamy i wspieramy proces przemiany sektora OZE w kierunku zrównoważonych rozwiązań, oferując inwestorom finansowym jak i dużym odbiorcom energii, możliwość inwestowania oraz posiadania na własność instalacji odnawialnych źródeł energii. Grupa OX2 prowadzi działalność w Szwecji, Finlandii, Norwegii, Francji i w Polsce. Od 2015 roku zainstalowaliśmy w Europie ponad 2.5 GW energii odnawialnej.

W ciągu dwóch lat działalności OX2 na rynku polskim, już pięć naszych projektów o łącznej mocy wynoszącej 153MW wygrało aukcję, a nasz portfel projektów przekroczył już 1400 MW. Obecnie naszą aktywność skupiamy na poszerzaniu portfela projektów poprzez własny rozwój i w drodze przejęć.


Proventus Renewables Ltd

Proventus Renewables Ltd (https://www.proventusrenewables.com/) wspiera inwestycje w OZE i czystych technologii poprzez doradztwo oraz selektywny udział własny. Szczególny nacisk i doświadczenie obejmuje lądowe i morskie elektrownie wiatrowe, fotowoltaikę, biogaz, magazynowanie baterii, e-mobilność i efektywność energetyczną. Proventus jest założycielem dwóch konsorcjów branżowych: BBM Offshore (http://www.bbmoffshore.com/) i BBA Solar (http://www.bbasolar.pl/).


Sevivon

SEVIVON Sp. z o.o. kompleksowe rozwijanie farm wiatrowych i fotowoltaicznychsolivan

 


SSW

SSW Pragmatic Solutions to połączenie wiedzy, doświadczenia i profesjonalizmu

Polska kancelaria prawna świadcząca kompleksowe usługi także w skali międzynarodowej

SSW łączy innowacyjne podejście i doświadczenie, zapewniając klientom pragmatyczne odpowiedzi na ich problemy biznesowe, prawne i podatkowe. Działamy jako zintegrowany zespół, pomagając przedsiębiorcom we wdrażaniu skutecznych rozwiązań dla ich biznesu. Prowadzimy projekty międzynarodowe i rozumiemy specyfikę poszczególnych jurysdykcji.

Praktyczne doradztwo

Doradzamy naszym klientom w zakresie złożonych problemów prawnych i biznesowych, począwszy od stosowania najbardziej efektywnych struktur podatkowych aż po wchodzenie na nowe rynki.

Klient jest zawsze na pierwszym miejscu

Jesteśmy przede wszystkim pragmatyczni, dostępni i przystępni, a współpraca z nami przebiega płynnie.

Międzynarodowe uznanie

Nasze kompetencje i wysoką jakość świadczonych usług potwierdzają niezależne, prestiżowe rankingi międzynarodowe, takie jak Chambers Europe, Legal 500 lub IFLR 1000, tworzone wyłącznie w oparciu o opinie klientów.Znaleźliśmy się w organizowanym przez Financial Times rankingu Innovative Lawyers Awards Europe 2019 w kategorii „Innovation in the business of law: New business and service delivery models.” Zostaliśmy również nominowani do nagrody Chambers Law Firm of the Year Poland Award 2018 (Kancelaria Prawna Roku 2018 w Polsce) przyznawanej przez Chambers and Partners. Jesteśmy liderem w zakresie wartości zrealizowanych transakcji M&A w 2019 roku w Polsce, według Mergermarket. Chambers and Partners wyróżnił nas w FinTech Guide 2020, raporcie największych kancelarii prawnych w zakresie ochrony danych osobowych i zespołów ds. transformacji cyfrowej.WKB

WKB Wierciński, Kwieciński, Baehr jest wiodącą polską kancelarią prawną, która świadczy kompleksowe usługi z zakresu kluczowych dziedzin prawa gospodarczego.

Od wielu lat doradzamy krajowym i zagranicznym przedsiębiorcom z szeroko rozumianego sektora energetycznego, w tym elektroenergetycznego (na poziomie wytwarzania, dystrybucji i obrotu), gazowniczego, jak również sektora energetyki odnawialnej w szczególności w odniesieniu do projektów fotowoltaicznych i wiatrowych.

Wpieramy przedsiębiorców przy inwestycjach w nowe moce wytwórcze (kwestie związane z procesem inwestycyjnym, zagadnienia środowiskowe i regulacyjne) oraz asystujemy w relacjach z regulatorami rynku, także w odniesieniu do zagadnień dotyczących nowego systemu aukcyjnego dla instalacji OZE. Wspieramy również przedsiębiorstwa w procesach restrukturyzacyjnych w energetyce, transakcjach dotyczących nabycia projektów OZE – po stronie sprzedawców, kupujących oraz podmiotów finansujących.

Prawnicy kancelarii brali udział – z ramienia towarzystw branżowych – w pracach parlamentarnych nad ustawą o odnawialnych źródłach energii oraz nad jej nowelizacją, są też autorami komentarza do ustawy o OZE (wydawnictwo Wolters Kluwer). Na zlecenie Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju doradzali także przy wdrażaniu systemu aukcyjnego w Polsce.


VSB

 


Grupa

Newsletter Bądź zawsze na bieżąco

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje,
zostaw nam swój email.

Email

Kontakt Masz pytania? napisz lub zadzwoń do nas

IZABELA LAZAR
ilazar@stowarzyszeniepv.pl
+48 503 015 313

00-120 Warszawa, Złota 59 lok. 632 (bud. LUMEN)
e-mail: biuro@stowarzyszeniepv.pl

KRS 0000781325
REGON: 383070564
NIP: 9291994664
nr rach. 17195000012006009356660003

Formularz kontaktowy