Grupa ds. Developmentu

Wymiana doświadczeń w zakresie przygotowania projektów do realizacji to główny cel pracy Grupy ds. Developmentu. W ramach naszych spotkań dążymy do wypracowania katalogu najlepszych praktyk rynkowych, których przestrzeganie zapewni inwestorom możliwość bezproblemowego pozyskania środków na realizację inwestycji i w efekcie większą ilość zielonej energii w systemie. Mając na uwadze dynamiczne zmiany regulacyjne, w tym dotyczące planowania przestrzennego, chcemy utrzymać pozytywny wizerunek fotowoltaiki jako przyjaznego i łatwego w implementacji źródła zielonej energii.

Robert Trzaskowski, Country Manager, UNITe Polska, Przewodniczący Grupy ds. Developmentu

W perspektywie najbliższych miesięcy, za kluczowy obszar działań uznajemy przygotowanie inwestorów oraz samorządów do zmiany procesu planowania przestrzennego dla inwestycji fotowoltaicznych.

Ponadto, w ramach prac grupy poruszamy wiele tematów przydatnych w codziennym rozwoju projektów fotowoltaicznych. Skupiamy się m.in. na wymianie doświadczeń z dostawcami technologii i wykonawcami, aby unikać błędów projektowych lub uzyskać dodatkowe optymalizacje. Szerzej omawiamy, ze wsparciem stowarzyszonych kancelarii, aspekty prawne, takie jak skuteczne zabezpieczenie tytułu prawnego do gruntu, Umowy Deweloperskie i Porozumienia Dobrosąsiedzkie. Na spotkania grupy zapraszamy również instytucje finansowe, z którymi dyskutujemy na temat bankowalności projektów i wymagań w procesach Due Diligence. Poruszamy również inne ważne kwestie, takie jak recycling paneli PV i badania akceptacji społecznej farm fotowoltaicznych oraz agrofotowoltaiki.

 

Grupa

Newsletter Bądź zawsze na bieżąco

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje,
zostaw nam swój email.

Email

Kontakt Masz pytania? napisz lub zadzwoń do nas

IZABELA LAZAR
ilazar@stowarzyszeniepv.pl
+48 503 015 313

00-120 Warszawa, Złota 59 lok. 632 (bud. LUMEN)
e-mail: biuro@stowarzyszeniepv.pl

KRS 0000781325  |  REGON 383070564  |  NIP 9291994664
nr rach. 17 1950 0001 2006 0093 5666 0003