ALSEVA to krakowski generalny wykonawca wielkopowierzchniowych farm fotowoltaicznych, który nie tylko buduje (EPC), ale też projektuje i serwisuje farmy o łącznej mocy ponad 100 MW (kolejne ponad 150 MW jest w fazie budowy). Obecnie realizuje m.in. farmę PV w Rzezawie (woj. małopolskie) o mocy 60 MW, która będzie jedną z największych instalacji tego typu w Polsce. Firma prowadzi prace przy użyciu własnych zespołów wykonawczych i zasobów sprzętowych, dzięki czemu zachowuje niezależność realizacyjną. Działa też w zakresie tworzenia magazynów energii i zapewniania umów PPA dla przedsiębiorców, gwarantującym im stałe i dogodne ceny energii.

Firma ABO Wind jest jednym z liderów rynku europejskiego w zakresie rozwoju projektów w sektorze energetyki odnawialnej. Od 1996 roku firma założona w Niemczech przyłączyła do sieci około 700 elektrowni wiatrowych i słonecznych o mocy około 1500 megawatów. Zatrudnia ponad 600 pracowników na całym świecie.

Firma ABO Wind jest aktywna w Polsce od 2017 roku. W biurze w Łodzi nasi pracownicy zajmują się rozwojem projektów i koordynują współpracę
z regionalnymi partnerami.

Ningbo AUX Solar Technology Co., Ltd.

Company address: No 17, Fenglin Road,Cicheng Town, Jiangbei District,Ningbo, Zhejiang,China

Company contact: (86) 0574 -88321633, info@awxsolar.com

 

 

BUDMAT Systemy PV

Jesteśmy częścią marki Budmat czołowego przetwórcy stali walcowanej i producenta kompletnych systemów dachowych, ogrodzeń, wzmocnień i profili konstrukcyjnych.

Produkujemy i dostarczamy najwyższej jakości, uniwersalne części metalowe do wszystkich konstrukcji wsporczych do systemów solarnych produkujących czystą, bezemisyjną energię.

30 lat doświadczenia w przetwórstwie stali, wiedza i profesjonalizm ekspertów firmy Budmat to nasz patent na tworzenie innowacyjnych rozwiązań. Projektujemy i dostarczamy dla branży budowlanej rozwiązania w zakresie pokryć dachowych i elewacyjnych oraz profile wykończeniowe i konstrukcyjne ze stali. Kilkadziesiąt chronionych prawnie rozwiązań to efekt pracy i doświadczenia zespołu ekspertów. Systemy PV Budmat wyróżnia przede wszystkim najwyższa jakość produktów, kompleksowa oferta i zaangażowanie, by czynić świat lepszym, poprzez umożliwienie dostępu do czystej, odnawialnej energii.

Specjalizujemy się w produkcji stalowych systemów konstrukcji wsporczych do farm fotowoltaicznych, domowych systemów solarnych (dachowych i naziemnych), carportów, a także konstrukcji zimnogiętych tj. płatwie dachowe, rygle ścienne, itp. oraz innych konstrukcji stalowych.

Do każdej inwestycji podchodzimy indywidualnie, z należytą uwagą i troską o każdy detal.

Więcej o Budmat Systemy PV: https://systemypv.budmat.com

BUDMAT SYSTEMY PV

Więcej o Budmat: https://budmat.com

BayWa r.e. to wiodący, działający w 29 krajach, globalny deweloper, dystrybutor, dostawca usług i rozwiązań z zakresu energetyki odnawialnej. Wykorzystując naszą innowacyjność, kreatywność i fachową wiedzę, z powodzeniem uzyskaliśmy już ponad 4 GW mocy ze źródeł odnawialnych, zarządzając jednocześnie ponad 10 GW.

BayWa r.e. Polska Sp. z o.o. działa od 2009 roku dostarczając rozwiązania umożliwiające korzystanie z energii odnawialnej, dopasowane do potrzeb konkretnych podmiotów, zmniejszające ślad węglowy i obniżające koszty energii. Kompleksowa działalność obejmuje głównie rozwój energetyki wiatrowej oraz słonecznej, a także magazynowanie energii.

Nasze realizacje projektów fotowoltaicznych i wiatrowych obejmują ich rozwój od podstaw, poprzez pozyskiwanie terenów dla przedsięwzięcia, projektowania, finansowania, zawierania umów na zakupu energii (PPA), podłączania do sieci i wreszcie przekazywania pod klucz gotowego projektu inwestorom.

W sektorze energii solarnej oferujemy nowoczesne rozwiązania w zakresie farm fotowoltaicznych ground-mounted PV (panale montowane na lądzie), floating PV (panele montowane na zbiornikach wodnych), rooftop PV (panele montowane na dachach dużych obiektów) oraz agri – PV (panele zabezpieczające uprawy żywności przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi), a także rowziązania hybrydowe, łączące źródla solarne, wiatrowe oraz magazyny energii.

W portfolio BayWa r.e. znalazła się m.in. pierwsza takiej skali niesubsydiowana i jedna z największych elektrowni fotowoltaicznych w Polsce, zlokalizowana na powierzchni ponad 80 ha w gminie Witnica, o całkowitej mocy 64,6 MWp.

Od 2016 r. w ramach globalnej marki BayWa r.e. działa w Polsce również zespół handlowy prowadzący dystrybucję w sektorze energii słonecznej (hurtownia fotowoltaiczna współpracująca z firmami instalatorskimi – Baywa r.e. Solar Systems Sp. z o.o.).

Cero Generation to wiodąca firma zajmująca się energią słoneczną, działająca w całej Europie, aby wspierać przejście do zeroemisyjnej przyszłości, dla obecnego i następnych pokoleń. Uczestniczymy przez cały cykl życia projektu, od rozwoju po budowę i eksploatację, nasz wysoce doświadczony zespół współpracuje z lokalnymi partnerami, aby wnieść światowej klasy wiedzę przemysłową, handlową i techniczną do naszych projektów.
Nasze portfolio deweloperskie obecnie to 8 GW jest jednym z największych w Europie, obejmującym zarówno projekty duże na skalę przemysłową, jak i mniejsze, a także zintegrowane rozwiązania w zakresie magazynowania energii.
Cero Generation jest spółką rozwijająca portfolio Green Investment Group, działającą samodzielnie.

 

Corab – doświadczenie, odpowiedzialność i innowacja

Corab to największy polski producent systemów mocowań modułów fotowoltaicznych oraz dystrybutor najlepszych rozwiązań z branży PV. Na rynku aktywnie działa od blisko 30 lat, zdobywając wiedzę i doświadczenie w elektronice oraz produkcji wyrobów ze stali i aluminium. Misją firmy jest produkcja i sprzedaż wyrobów najwyższej jakości spełniających wymogi bezpieczeństwa użytkowania, które zapewniają satysfakcję naszych Partnerów i Klientów. W ofercie posiada systemy na dach skośny i płaski, konstrukcje wolnostojące budowane na gruncie czy fundamencie oraz CARPORTY.

Produkcja odbywa się w nowoczesnym Zakładzie produkcyjnym w procesach automatycznych i półautomatycznych. Potwierdzeniem najwyższych standardów i poszanowania norm europejskich jest certyfikat TÜV Rheinland Polska Monitoring+Testing. Wielokrotnie firma została nagrodzona za innowacyjne rozwiązania i wysoką jakość swoich produktów. Corab zdobył również zaufanie klientów zagranicznych i eksportuje swoje systemów do 14 krajów.

Corab wraz z najlepszymi firmami instalacyjnymi tworzą sieć partnerską Corab Partner. Jest to porozumienie współpracy i wzajemnego wsparcia na wielu płaszczyznach, m.in. handlowej, technicznej, marketingowej.

 

 

EC Group to wiodący na polskim rynku dystrybutor modułów fotowoltaicznych. Od początku swojego istnienia firma wybiera do swojej oferty wyłącznie produkty premium, których jakość jest zagwarantowana przez producentów i potwierdzona doświadczeniem licznych zadowolonych klientów. Misją spółki jest nie tylko dostarczanie modułów, które charakteryzują się wysoką wydajnością, ale również edukacja oraz szkolenia grup montażowych i inwestycyjnych w zakresie technicznym, prawidłowego montażu oraz bezpieczeństwa prowadzonych przedsięwzięć.

Nieustannie obserwujemy światowy rynek fotowoltaiki, śledzimy najnowsze rozwiązania i wdrażane technologie, by móc na bieżąco oferować innowacyjne rozwiązania stosowane na świecie. Czerpiemy inspirację z branżowych badań międzynarodowych ekspertów i dostosowujemy ofertę do zmieniającej się rzeczywistości.

Naszym celem jest wspieranie inwestorów na każdym etapie inwestycji – od poznania potrzeb, poprzez dobranie właściwych i spełniających wymagania modułów oraz szkolenia aż po doradztwo techniczne
i obsługę gwarancyjną. Zależy nam na budowaniu długotrwałych i satysfakcjonujących relacji biznesowych, dlatego też z uwagą słuchamy naszych kontrahentów i odpowiadamy na ich oczekiwania. W ramach członkostwa w Polskim Stowarzyszeniu Fotowoltaiki chcemy lobbować uchwalenie ustawy
o agrofotowoltaice, która w naszym kraju nie została prawnie uregulowana.

EDF Renewables, globalny lider w dziedzinie energetyki odnawialnej. Postęp techniczny w zakresie elektrowni wiatrowych i słonecznych oznacza, że jesteśmy w stanie rozwijać coraz bardziej wydajne i konkurencyjne urządzenia.Branża energetyki odnawialnej czerpie korzyści z tego postępu, dzięki czemu w ostatnich latach doświadczała ciągłego rozwoju, wynikającego z obniżania kosztów odnawialnych źródeł energii. EDF Renewables to globalny lider w dziedzinie wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, nie powodujących emisji CO2. Spółka zajmuje się przygotowywaniem projektów, budową i eksploatacją bezemisyjnych elektrowni w ponad 20 krajach, zarówno na rachunek własny, jak i na rzecz stron trzecich.

EDP Renewables (Euronext: EDPR) jest światowym liderem w sektorze energii odnawialnych i trzecim co do wielkości producentem energii wiatrowej na świecie. EDPR dysponuje solidnym procesem rozwoju, najwyższej klasy aktywami oraz zdolnością operacyjną lidera rynkowego. W ciągu ostatnich lat EDPR odnotował wyjątkowy rozwój i dziś jest obecny na 15 rynkach międzynardowych (Belgia, Brazylia, Kanada, Kolumbia, Francja, Grecja, Węgry, Włochy, Meksyk, Polska, Portugalia, Rumunia, Hiszpania, Wielka Brytania i Stany Zjednoczone).

EDPR przyjęło na siebie zobowiązanie do wspierania postępu społecznego w zakresie zrównoważonego rozwoju i integracji. Znalazło to odzwierciedlenie w umieszczeniu spółki na indeksie Bloomberg Gender Equality oraz w przyznaniu jej certyfikatu Top Employer 2020 w Europie (w Hiszpanii, Włoszech, Francji, Rumunii, Portugalii i Wielkiej Brytanii); oba wyróżnienia to rezultat polityki spółki zorientowanej na pracowników.

Energias de Portugal, S.A. (“EDP”), główny udziałowiec w EDPR, jest globalnym graczem w branży energetycznej oraz liderem w tworzeniu wartości, innowacji i w zrównoważonym rozwoju. EDP figuruje na Dow Jones Sustainability Index nieprzerwanie od 15 lat.

European Energy specjalizuje się w rozwoju, finansowaniu, budowie oraz zarządzaniu wielkoskalowymi projektami OZE w 16 krajach na świecie, w tym także w Polsce, gdzie jesteśmy aktywni od 2008 roku. Tego efektem (w drodze przejęć oraz rozwoju własnego) jest portfel farm wiatrowych o łącznej mocy wynoszącej ponad 100 MW, a także słonecznych, których szacowana moc to ponad 2,8 GWp.

Model biznesowy EE zakłada przede wszystkim wpływy z wygenerowanej odnawialnej energii oraz skuteczne zarządzanie własnymi i zewnętrznymi aktywami. W dodatku niektóre z naszych projektów podlegają dezinwestycji. Korzystne taryfy sprzedaży energii elektrycznej zabezpieczamy poprzez udział w aukcji OZE, a także dzięki umowom PPA z takimi graczami, jak m.in. Apple.

W roku 2021 European Energy otworzyło biuro regionalne w Warszawie, skąd prowadzimy obecnie znaczną część naszych operacji. Koncentrujemy się zarówno na dalszym rozwoju własnych projektów OZE, jak i na zakupie projektów w różnych fazach rozwoju.

Naszym celem jest osiągnięcie statusu lidera w produkcji energii elektrycznej w sektorze prywatnym w Europie i na świecie oraz walka przeciwko zmianom klimatu.

 

Ekspert od instalacji fotowoltaicznych dla osób prywatnych, małych firm oraz przemysłu. Koncentruje się na potrzebach Klienta, kompleksowym wykonaniu (od finansowania, przez realizację i formalności z zakładem energetycznym, po serwis) oraz najwyższej jakości. Jesteśmy częścią Elmont Grupa S.A.

Elmont Grupa jest grupą specjalistycznych przedsiębiorstw branży elektroenergetycznej. Nasza historia opiera się o markę Elektromontaż, działającą na rynku od 1948 roku, która na trwałe wpisała się w historię polskiej elektroenergetyki przemysłowej. Jest doskonale znana i rozpoznawalna wśród inwestorów branżowych oraz w środowisku inżynierów elektryków i elektromonterów. To właśnie Elektromontaż był odpowiedzialny za budowę najbardziej znanych i kluczowych dla rozwoju gospodarki naszego kraju obiektów przemysłowych w zakresie elektroenergetycznym. Elektromontaż Wschód, wydzielony ze struktur Elektromontażu w 1994 r. (wówczas Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Montażowe Elektromontaż Wschód sp. z o.o.), do dziś korzysta z doświadczeń zdobytych w poprzednim stuleciu.

Zanim jeszcze odnawialne źródła energii (OZE) stały się popularne, w 1996 roku wykonaliśmy Elektrownię Wodną Siemianówka, a w latach kolejnych staliśmy się liderem w realizacji dużych instalacji OZE w Polsce (farmy wiatrowe i fotowoltaiczne).

Enefit Green jest jedną z wiodących, zorientowanych na wzrost firm z branży energii odnawialnej w regionie Morza Bałtyckiego, z najbardziej zdywersyfikowanym portfelem produkcyjnym. Działamy w Finlandii, Estonii, Łotwie, Litwie i Polsce. Akcje firmy są notowane na giełdzie Nasdaq w Tallinie, co daje inwestorom możliwość przyczynienia się do zielonej transformacji i stania się częścią historii Enefit Green.

Enefit Green produkuje energię odnawialną w elektrowniach wiatrowych, słonecznych i elektrociepłowniach, opierając się na wieloletnim doświadczeniu i cyfryzacji w zarządzaniu aktywami. Celem Enefit Green  jest czterokrotne zwiększenie produkcji energii odnawialnej z wiatru i słońca oraz osiągnięcie wartości mocy zainstalowanej na poziomie 1900 megawatów do 2026 roku. Aby to osiągnąć, w nadchodzących latach firma zainwestuje prawie 1,5 miliarda euro.

Enefit Green wszedł na rynek energetyki słonecznej w 2017 roku. Zbudował elektrownię słoneczną na dachu estońskiej farmy mlecznej w okręgu Järva, gdzie zainstalowano 644 moduły PV. Przez kolejne 2 lata firma intensywnie rozwijała swój potencjał produkcyjny, a w czerwcu 2019 Enefit Green rozpoczął działalność również na polskim rynku energii odnawialnej.

Wytwórca energii zwiększy moce produkcyjne w portfelu fotowoltaicznym z obecnych 30 megawatów do co najmniej 600 megawatów. Koncentruje się na rynkach bałtyckim i polskim, gdzie będzie realizować i uruchamiać swoje obecne projekty oraz pozyskiwać gotowe farmy PV.

Obecnie Enefit Green ma w budowie cztery farmy wiatrowe i trzy farmy fotowoltaiczne. 72-megawatowa farma wiatrowa w Tolpanvaara w Finlandii. Na Litwie – 43-megawatowa farma wiatrowa Šilale i 76-megawatowa farma wiatrowa Akmene. W Estonii buduje pierwszy w historii hybrydowy park wiatrowo-fotowoltaiczny w Purtse, który będzie miał 21-megawatową moc wiatrową i 32-megawatową moc fotowoltaiczną. W Polsce natomiast w budowie są obecnie dwie farmy fotowoltaiczne o łącznej mocy 15 MW. Krok po kroku nowe farmy wiatrowe i fotowoltaiczne zostaną uruchomione do 2024 roku.

Enefit Green angażuje się w ’journey to zero’ i jest przekonany, że najważniejszym warunkiem realizacji zielonej transformacji jest elektryfikacja oparta na odnawialnej energii. Dzięki szybszemu wprowadzeniu zielonej energii osiągniemy neutralny pod względem emisji sposób życia.