4Max Power sp. z o.o. to deweloper wielkoskalowych projektów fotowoltaicznych i magazynów energii.

Jesteśmy zespołem specjalistów, dbających o prawidłowy rozwój projektów fotowoltaicznych w Polsce na każdym etapie ich powstawania – począwszy od kompleksowej analizy wykonalności przedsięwzięcia i zabezpieczenia terenu, przez uzyskanie niezbędnych pozwoleń, przygotowanie pełnej dokumentacji projektowej aż po nadzór nad budową farmy fotowoltaicznej.

Zrealizowane przez nas projekty znajdują się w różnych regionach Polski, dostarczając czystą energię setkom gospodarstw, przedsiębiorstw i instytucji publicznych. Rozwijamy projekty o mocy od 10 MW do ponad 100 MW z inwestorami i partnerami strategicznymi. Obecnie w naszym portfelu posiadamy łącznie ponad 1 GW projektów, który do 2030 r. planujemy rozwinąć do 3 GW.

Przyśpiesz przejście na czystą energię z 4Max Power sp. z o.o.

A-RES jest pierwszym w Polsce wyspecjalizowanym butikiem doradztwa finansowego, transakcyjnego i strategicznego dla Energetyki Odnawialnej i Infrastruktury.

Zespół A-RES posiada bardzo duże doświadczenie zdobyte w zespołach transakcyjnych w międzynarodowych firmach doradczych z tzw. Wielkiej Czwórki.

A-RES realizuje projekty w 4 obszarach:

1. Doradztwo M&A

a. Dla strony sprzedającej (sell side)

b. Dla strony kupującej (buy side)

2. Pozyskiwanie finansowania

a. Dłużnego – Project Finance i inne (dług bankowy lub od funduszy dłużnych)

b. Własnego (inwestorów branżowych lub funduszy inwestycyjnych)

c. Inne: mezzanine, dotacje itd.

3. Doradztwo PPA / cPPA

a. Dla wytwórców przy sprzedaży energii

b. Dla odbiorców przy zakupie energii

c. Analizy energetyczne, numeryczne na potrzeby umów PPA (tym wycena kontraktów vPPA)

4. Doradztwo finansowe i biznesowe

a. Modelowanie finansowe, wyceny oraz przeglądy modeli

b. Analizy inwestycyjne, opłacalności, biznesplany

c. Analizy rynkowe na potrzeby transakcji, analizy strategiczne i inne

d. Poszukiwanie celów inwestycyjnych

Działamy w obszarach: fotowoltaika, energetyka wiatrowa, magazynowanie energii, wodór, biogaz, biometan, elektromobilność, real estate, infrastruktura, gospodarka odpadami.

Naszymi klientami są deweloperzy OZE, fundusze inwestycyjne, firmy w trakcie transformacji energetycznej oraz startupy cleantech/energytech.

Realizujemy transakcje na firmach oraz na projektach na każdym etapie rozwoju: greenfield, RTB, turnkey, operacyjne projekty.

A-RES realizuje projekty w Polsce i innych krajach CEE.

ALSEVA to krakowski generalny wykonawca wielkopowierzchniowych farm fotowoltaicznych, który nie tylko buduje (EPC), ale też projektuje i serwisuje farmy PV. W portfolio posiadamy ponad 200 realizacji o łącznej mocy przekraczającej 250 MW, w 2023 oddaliśmy do użytku jedną z największych instalacji Rzezawa 60MW. Firma prowadzi prace przy użyciu własnych zespołów wykonawczych i zasobów sprzętowych, dzięki czemu zachowuje niezależność realizacyjną. Działa też w zakresie tworzenia magazynów energii i zapewniania umów PPA dla przedsiębiorców, gwarantującym im stałe i dogodne ceny energii.

ABO Energy (dawniej Abo Wind) od 1996 r. jest pionierem w dziedzinie energii odnawialnej w 16 krajach świata. Globalne portfolio projektów farm wiatrowych, fotowoltaicznych, magazynów energii oraz zielonego wodoru to 5 GW ukończonych inwestycji oraz 42 GW w planach rozwoju. Te liczby to wyraźna deklaracja wkładu w budowanie energetycznej przyszłości.

ABO Energy realizuje pełny cykl życia projektów, jesteśmy odpowiedzialni za wszystkie etapy rozwoju inwestycji: od oceny lokalizacji, planowania, inżynierii i finansowania, po budowę i podłączenie do sieci. Głównym celem firmy jest rozwój zielonej energii, przy zachowaniu symbiozy człowiek-przyroda.

Axpo kieruje się jednym celem – zapewnić zrównoważoną przyszłość dzięki innowacyjnym rozwiązaniom energetycznym. Jest największym producentem energii odnawialnej w Szwajcarii i międzynarodowym liderem w obrocie energią oraz odbiorze energii słonecznej i wiatrowej. Axpo angażuje się także w rozwój własnych elektrowni słonecznych. Jest aktywne w całym łańcuchu dostaw energii słonecznej. Posiada szerokie doświadczenie w planowaniu, budowie i eksploatacji elektrowni fotowoltaicznych, co potwierdza ponad 650 wybudowanych instalacji PV. Korzystając z najnowocześniejszych technologii, Axpo wprowadza innowacje, aby sprostać zmieniającym się potrzebom swoich klientów w ponad 30 krajach Europy, Ameryki Północnej i Azji.

Na polskim rynku Axpo działa już od ponad 20 lat, gdzie stało się jednym z największych niezależnych odbiorców zielonej energii. Klienci w Polsce mogą korzystać z dopasowanych do swoich potrzeb ofert na odkup i dostawy energii oraz gazu w oparciu o strukturyzowane i długoterminowe umowy, bilansowanie handlowe, obrót prawami majątkowymi oraz gwarancjami pochodzenia. Axpo Polska świadczy usługi także dla ponad 35 000 firm z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw, oferując od kwietnia 2020 roku energię wyłącznie z potwierdzeniem pochodzenia z OZE.

Wspierając transformację energetyczną w kraju, spółka rozszerza ofertę również o duże projekty fotowoltaiczne i rozwija magazyny energii. Axpo współpracuje z inwestorami, klientami i właścicielami gruntów, aby do 2030 roku wybudować własne solarne źródła wytwórcze i magazynowe w Polsce.

BayWa r.e. to wiodący, działający w 29 krajach, globalny deweloper, dystrybutor, dostawca usług i rozwiązań z zakresu energetyki odnawialnej. Wykorzystując naszą innowacyjność, kreatywność i fachową wiedzę, z powodzeniem uzyskaliśmy już ponad 4 GW mocy ze źródeł odnawialnych, zarządzając jednocześnie ponad 10 GW.

BayWa r.e. Polska Sp. z o.o. działa od 2009 roku dostarczając rozwiązania umożliwiające korzystanie z energii odnawialnej, dopasowane do potrzeb konkretnych podmiotów, zmniejszające ślad węglowy i obniżające koszty energii. Kompleksowa działalność obejmuje głównie rozwój energetyki wiatrowej oraz słonecznej, a także magazynowanie energii.

Nasze realizacje projektów fotowoltaicznych i wiatrowych obejmują ich rozwój od podstaw, poprzez pozyskiwanie terenów dla przedsięwzięcia, projektowania, finansowania, zawierania umów na zakupu energii (PPA), podłączania do sieci i wreszcie przekazywania pod klucz gotowego projektu inwestorom.

W sektorze energii solarnej oferujemy nowoczesne rozwiązania w zakresie farm fotowoltaicznych ground-mounted PV (panale montowane na lądzie), floating PV (panele montowane na zbiornikach wodnych), rooftop PV (panele montowane na dachach dużych obiektów) oraz agri – PV (panele zabezpieczające uprawy żywności przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi), a także rowziązania hybrydowe, łączące źródla solarne, wiatrowe oraz magazyny energii.

W portfolio BayWa r.e. znalazła się m.in. pierwsza takiej skali niesubsydiowana i jedna z największych elektrowni fotowoltaicznych w Polsce, zlokalizowana na powierzchni ponad 80 ha w gminie Witnica, o całkowitej mocy 64,6 MWp.

Od 2016 r. w ramach globalnej marki BayWa r.e. działa w Polsce również zespół handlowy prowadzący dystrybucję w sektorze energii słonecznej (hurtownia fotowoltaiczna współpracująca z firmami instalatorskimi – Baywa r.e. Solar Systems Sp. z o.o.).

Better Energy jest liderem w produkcji energii odnawialnej. Better Energy rozwija, finansuje, buduje i obsługuje farmy fotowoltaiczne, a także sprzedaje zieloną energię, którą produkuje. Better Energy jest jednym z najszybciej rozwijających się producentów energii słonecznej w Europie Północnej, z ponad 10 GW pipelinem projektów elektrowni słonecznych. Better Energy posiada biura w Kopenhadze, Sønderborgu, Malmö i Warszawie.

Bird & Bird jest międzynarodową kancelarią prawną założoną w 1846 roku w Londynie. Obecnie zatrudnia ponad 1450 prawników w 31 biurach w 22 krajach w Europie, Azji, na Bliskim Wschodzie, w Stanach Zjednoczonych, Afryce i Australii oraz koordynuje doradztwo w wielu innych jurysdykcjach.

Nasza międzynarodowa praktyka Energy & Utilities liczy ponad 200 prawników. Tworzy ją zespół ekspertów, którzy blisko ze sobą współpracując, realizują projekty z obszaru energii odnawialnej zgodnie ze standardami oczekiwanymi przez międzynarodowych inwestorów. Jesteśmy jedną z wiodących praktyk świadczących usługi doradcze z zakresu energii odnawialnej na świecie, co  potwierdza 1 miejsce w międzynarodowym rankingu „Clean Energy Legal League Tables 2022” w kategorii „Top 20 Legal Advisers by Number of M&A Deals”. Należymy do grona liderów usług doradczych w zakresie umów Corporate PPA i posiadamy bogate doświadczenie w negocjowaniu innowacyjnych kontraktów, w tym fizycznych oraz finansowych/wirtualnych umów PPA oraz w opracowywaniu struktur współpracy biznesowej pomiędzy wytwórcami i odbiorcami energii elektrycznej.

W Polsce praktyka Energy & Utilities liczy sześciu prawników, wyspecjalizowanych w kwestiach regulacyjnych, kontraktowych (ze szczególnym uwzględnieniem umów Corporate PPA), doradztwie prawnym w obszarze procesu inwestycyjnego (z uwzględnieniem zagadnień nieruchomościowych, środowiskowych i infrastrukturalnych oraz kontraktowych, w tym m.in. umów DSA, EPC, EPCM, TSA i BOP), transakcji fuzji i przejęć, a także zrównoważonego rozwoju i transformacji energetycznej. W zależności od rodzaju projektu, zespół współpracuje z przedstawicielami innych praktyk Bird & Bird w Polsce, w tym m.in. prawa korporacyjnego oraz M&A, nieruchomości, project finance, rozwiązywania sporów, prawa konkurencji i prawa podatkowego.

 

 

BUDMAT Systemy PV

Jesteśmy częścią marki Budmat czołowego przetwórcy stali walcowanej i producenta kompletnych systemów dachowych, ogrodzeń, wzmocnień i profili konstrukcyjnych.

Produkujemy i dostarczamy najwyższej jakości, uniwersalne części metalowe do wszystkich konstrukcji wsporczych do systemów solarnych produkujących czystą, bezemisyjną energię.

30 lat doświadczenia w przetwórstwie stali, wiedza i profesjonalizm ekspertów firmy Budmat to nasz patent na tworzenie innowacyjnych rozwiązań. Projektujemy i dostarczamy dla branży budowlanej rozwiązania w zakresie pokryć dachowych i elewacyjnych oraz profile wykończeniowe i konstrukcyjne ze stali. Kilkadziesiąt chronionych prawnie rozwiązań to efekt pracy i doświadczenia zespołu ekspertów. Systemy PV Budmat wyróżnia przede wszystkim najwyższa jakość produktów, kompleksowa oferta i zaangażowanie, by czynić świat lepszym, poprzez umożliwienie dostępu do czystej, odnawialnej energii.

Specjalizujemy się w produkcji stalowych systemów konstrukcji wsporczych do farm fotowoltaicznych, domowych systemów solarnych (dachowych i naziemnych), carportów, a także konstrukcji zimnogiętych tj. płatwie dachowe, rygle ścienne, itp. oraz innych konstrukcji stalowych.

Do każdej inwestycji podchodzimy indywidualnie, z należytą uwagą i troską o każdy detal.

Więcej o Budmat Systemy PV: https://systemypv.budmat.com

BUDMAT SYSTEMY PV

Więcej o Budmat: https://budmat.com

Cero Generation to wiodąca firma zajmująca się energią słoneczną, działająca w całej Europie, aby wspierać przejście do zeroemisyjnej przyszłości, dla obecnego i następnych pokoleń. Uczestniczymy przez cały cykl życia projektu, od rozwoju po budowę i eksploatację, nasz wysoce doświadczony zespół współpracuje z lokalnymi partnerami, aby wnieść światowej klasy wiedzę przemysłową, handlową i techniczną do naszych projektów.
Nasze portfolio deweloperskie obecnie to 8 GW jest jednym z największych w Europie, obejmującym zarówno projekty duże na skalę przemysłową, jak i mniejsze, a także zintegrowane rozwiązania w zakresie magazynowania energii.
Cero Generation jest spółką rozwijająca portfolio Green Investment Group, działającą samodzielnie.

 

Chint solar (Zhejiang) Co., Ltd., założona w 2009 roku z kapitałem zakładowym w wysokości 1,4 miliarda dolarów, jest dostawcą rozwiązań w zakresie czystej energii zajmującym się rozwojem, inwestycjami, EPC, eksploatacją i konserwacją oraz innymi usługami elektrowni fotowoltaicznych. Obecnie zainwestował i zbudował ponad 12 GW elektrowni fotowoltaicznych w 31 krajach, zajmując 1. miejsce wśród chińskich prywatnych przedsiębiorstw energetycznych. Jednocześnie firma ma zdolność produkcyjną modułów fotowoltaicznych o mocy 17 GW i opierając się na zaletach Chint Group w całym łańcuchu przemysłowym urządzeń energetycznych wysokiego i niskiego napięcia, zbudowała kompleksową usługę dla elektrowni fotowoltaicznych. Chint Solar Poland Sp. z o.o., założona w 2020 roku, jest zarejestrowana w Warszawie. Obecnie firma z powodzeniem ukończyła elektrownie fotowoltaiczne o mocy 51 MW i planuje inwestować w Polsce elektrownie fotowoltaiczne o mocy 100 MW rocznie, przy średniej rocznej inwestycji w wysokości około 0,074 mld dolarów. Ponadto firma skoncentruje się również na polskim rynku magazynowania energii, wodoru i biomasy oraz powtórzy globalne sukcesy w Polsce.

Corab – doświadczenie, odpowiedzialność i innowacja

Corab to największy polski producent systemów mocowań modułów fotowoltaicznych oraz dystrybutor najlepszych rozwiązań z branży PV. Na rynku aktywnie działa od blisko 30 lat, zdobywając wiedzę i doświadczenie w elektronice oraz produkcji wyrobów ze stali i aluminium. Misją firmy jest produkcja i sprzedaż wyrobów najwyższej jakości spełniających wymogi bezpieczeństwa użytkowania, które zapewniają satysfakcję naszych Partnerów i Klientów. W ofercie posiada systemy na dach skośny i płaski, konstrukcje wolnostojące budowane na gruncie czy fundamencie oraz CARPORTY.

Produkcja odbywa się w nowoczesnym Zakładzie produkcyjnym w procesach automatycznych i półautomatycznych. Potwierdzeniem najwyższych standardów i poszanowania norm europejskich jest certyfikat TÜV Rheinland Polska Monitoring+Testing. Wielokrotnie firma została nagrodzona za innowacyjne rozwiązania i wysoką jakość swoich produktów. Corab zdobył również zaufanie klientów zagranicznych i eksportuje swoje systemów do 14 krajów.

Corab wraz z najlepszymi firmami instalacyjnymi tworzą sieć partnerską Corab Partner. Jest to porozumienie współpracy i wzajemnego wsparcia na wielu płaszczyznach, m.in. handlowej, technicznej, marketingowej.

DAS Solar, established in August 2018, has swiftly become a national high-tech enterprise that exemplifies innovation in the photovoltaic industry. DAS Solar is deeply involved in the development, manufacturing, and sales of high-efficiency solar cells and photovoltaic modules, as well as the comprehensive management of power plant projects. The company’s adherence to the “Photovoltaic Manufacturing Industry Specification Conditions” has earned it acclaim as a “Future Factory” in Zhejiang Province and the strategic confidence of state-owned enterprises. Central to DAS Solar’s ethos is a commitment to research and development, showcased by significant annual investments and partnerships with academic institutions, creating a thriving ecosystem for innovation, including Zhejiang Provincial High-Tech Enterprise R&D Center and a postdoctoral research station.

As a leader in N-type photovoltaic technology, DAS Solar offers a range of core products, including N-type and lightweight modules, alongside an array of system solutions for full scenario applications. The company’s integration into the procurement lists of significant national enterprises highlights its strong industry position, while its expansive international sales network demonstrates its global influence. With its 30 GW production capacity in high-efficiency cells and modules by 2023, DAS Solar is setting the stage to become a premium brand within the global photovoltaic market, championing a transition towards a more sustainable energy future.

 

 

Firma Earth Energy powstała w 2010 r. w odpowiedzi na potrzeby rynku dotyczące sporządzania analiz i opracowań środowiskowych i projektów OZE. Realizujemy skutecznie projekty wiatrowe, fotowoltaiczne i magazyny energii na terenie Polski z portfelem projektów powyżej 2 GW+.

Dzięki ponad 15 -letniemu doświadczeniu oferujemy naszym klientom skuteczną pomoc w analizie i organizacji przedsięwzięcia, pozyskaniu wszelkich decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz innych niezbędnych decyzji administracyjnych wymaganych przy rozpoczęciu funkcjonowania inwestycji.