Axpo kieruje się jednym celem – zapewnić zrównoważoną przyszłość dzięki innowacyjnym rozwiązaniom energetycznym. Jest największym producentem energii odnawialnej w Szwajcarii i międzynarodowym liderem w obrocie energią oraz odbiorze energii słonecznej i wiatrowej. Korzystając z najnowocześniejszych technologii, Axpo wprowadza innowacje, aby sprostać zmieniającym się potrzebom swoich klientów w ponad 30 krajach Europy, Ameryki Północnej i Azji. 

Na polskim rynku Axpo działa już od ponad 20 lat, gdzie stało się jednym z największych niezależnych odbiorców zielonej energii. Klienci w Polsce mogą korzystać z dopasowanych do swoich potrzeb ofert na odkup i dostawy energii oraz gazu w oparciu o strukturyzowane i długoterminowe umowy, bilansowanie handlowe, obrót prawami majątkowymi oraz gwarancjami pochodzenia. Axpo Polska świadczy usługi także dla ponad 25 000 firm z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw.

Zaangażowanie Axpo w bardziej zrównoważoną przyszłość stanowi cenny wkład w transformację energetyczną. Ważnym elementem tych działań jest ciągła ekspansja w zakresie energii słonecznej. Aby wspierać transformację energetyczną w Polsce, firma rozszerza swoją ofertę o projekty fotowoltaiczne. Z ponad 650 wybudowanymi już instalacjami, umiejętnościami i know-how zdobytymi dzięki ponad 15-letniemu doświadczeniu w branży solarnej, realizujemy szeroki wachlarz projektów.  Axpo współpracuje obecnie z inwestorami, klientami i właścicielami gruntów, aby do 2030 roku zbudować w Polsce własne solarne źródła wytwórcze. 

Więcej znajdziesz na stornie: https://www.axpo.com/pl/pl/projekty-fotowoltaiczne.html