Axpo kieruje się jednym celem – zapewnić zrównoważoną przyszłość dzięki innowacyjnym rozwiązaniom energetycznym. Jest największym producentem energii odnawialnej w Szwajcarii i międzynarodowym liderem w obrocie energią oraz odbiorze energii słonecznej i wiatrowej. Axpo angażuje się także w rozwój własnych elektrowni słonecznych. Jest aktywne w całym łańcuchu dostaw energii słonecznej. Posiada szerokie doświadczenie w planowaniu, budowie i eksploatacji elektrowni fotowoltaicznych, co potwierdza ponad 650 wybudowanych instalacji PV. Korzystając z najnowocześniejszych technologii, Axpo wprowadza innowacje, aby sprostać zmieniającym się potrzebom swoich klientów w ponad 30 krajach Europy, Ameryki Północnej i Azji.

Na polskim rynku Axpo działa już od ponad 20 lat, gdzie stało się jednym z największych niezależnych odbiorców zielonej energii. Klienci w Polsce mogą korzystać z dopasowanych do swoich potrzeb ofert na odkup i dostawy energii oraz gazu w oparciu o strukturyzowane i długoterminowe umowy, bilansowanie handlowe, obrót prawami majątkowymi oraz gwarancjami pochodzenia. Axpo Polska świadczy usługi także dla ponad 35 000 firm z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw, oferując od kwietnia 2020 roku energię wyłącznie z potwierdzeniem pochodzenia z OZE.

Wspierając transformację energetyczną w kraju, spółka rozszerza ofertę również o duże projekty fotowoltaiczne i rozwija magazyny energii. Axpo współpracuje z inwestorami, klientami i właścicielami gruntów, aby do 2030 roku wybudować własne solarne źródła wytwórcze i magazynowe w Polsce.