Polenergia Fotowoltaika zrealizowała już blisko 30 tys. mikroinstalacji fotowoltaicznych, zatrudnia i współpracuje z ponad 1500 fachowcami i działa na terenie całej Polski. Jako największy instalator systemów PV wyznacza branżowe standardy i każdego dnia stara się o zasłużone miano lidera transformacji energetycznej w Polsce.

Polenergia Fotowoltaika – w liczbach

Polenergia Fotowoltaika to najszybciej rozwijająca się polska spółka energetyczna.
W 2022 roku zajęła 1.miejsce pod względem zainstalowanej mocy w  mikroinstalacjach, wśród firm objętych badaniem przeprowadzonym przez Instytut Energetyki Odnawialnej. Oferuje innowacyjne rozwiązania z zakresu fotowoltaiki, pomp ciepła, magzynów energii i 100% zielonej energii z farm fotowoltaicznych i farm wiatrowych Grupy Polelergia – największej, prywatnej grupy energetycznej w Polsce. Każdego miesiąca realizuje ok. 1200 instalacji w gospodarstwach domowych i firmach. Współkształtuje kierunek polskiej transformacji energetycznej i jest aktywnym członkiem Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Słonecznej. Firma może świadczyć konkurencyjne i przede wszystkim kompleksowe usługi w dziedzinie OZE. W 2023 roku Polski Kongres Klimatyczny przyznał firmie nagrodę Lidera Transformacji Energetycznej.