Solar Global Polska jest częścią Solar Global Group, jednego z liderów w dziedzinie nowoczesnej energetyki i produkcji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych, w szczególności elektrowni fotowoltaicznych i wodnych. Grupa została założona w Czechach w 2009 roku. Naszą wizją jest zmniejszenie śladu węglowego wytwarzania energii elektrycznej oraz jej efektywne zużycie. Na rynku polskim działamy od 2019 roku, jesteśmy również obecni w Rumunii, Hiszpanii oraz Niemczech.

Dzięki spółkom zależnym oferujemy kompleksową i pełną obsługę elektrowni fotowoltaicznych. Zbudowaliśmy i obsługujemy dziesiątki elektrowni fotowoltaicznych, inwestujemy w nowoczesną energię, magazyny energii i hydroenergetykę a także handlujemy i efektywnie wykorzystujemy czystą energię elektryczną.

Spółka Solar Global Service, zbudowała kilkuset elektrowni fotowoltaicznych i obsługuje 65 elektrowni o łącznej mocy ponad 86 MW. Kolejną spółką Solar Global Group jest Solar Global Investments, która koncentruje się na inwestycjach w nowoczesną energię, oraz Solar Global Energy, która handluje energią elektryczną ze źródeł odnawialnych. Solar Global Storage, buduje instalacje o dużej mocy dla nadmiaru energii i obecnie pracuje nad możliwościami produkcji i wykorzystania tzw. zielonego wodoru jako alternatywnej metody magazynowania i wykorzystania energii elektrycznej. Rozwój nowych działań i rewitalizacja źródeł odnawialnych wchodzą w zakres Solar Global Development. Nad dostawą komponentów do własnych projektów energetycznych oraz logistyką czuwa Solar Global Distribution, która jest bezpośrednim importerem i hurtowym dystrybutorem.