Grupa

O stowarzyszeniu Kilka informacji o nas ...

Polskie Stowarzyszenie Fotowoltaiki (PSF) działa od 2019 roku i jest największą w Polsce organizacją branżową wspierającą rozwój wielkoskalowej energetyki słonecznej. Stowarzyszenie reprezentuje aktualnie ponad 100 podmiotów. Główne cele stowarzyszenia to działanie na rzecz zwiększania politycznej i społecznej świadomości na temat sektora fotowoltaiki i tworzenie odpowiedniego otoczenia regulacyjnego. PSF integruje rynek PV w Polsce, zapewniając przestrzeń do wymiany wiedzy i nawiązania nowych relacji, organizując seminaria i konferencje. Jest organizatorem Kongresu Energetyki Słonecznej (KongresPV.pl) – największego merytorycznego wydarzenia branży PV.


 
 

.

Grupa

Zarząd Stowarzyszenia

Ewa Magiera

Ewa Magiera

Od blisko dekady związana z sektorem energii odnawialnej. Specjalizuje się w działaniach Public Relations, budowaniu strategii oraz relacjach z administracją publiczną. Na przestrzeni ostatnich dwóch ostatnich lat odpowiadała za strategię i komunikację branży wiatrowej. Wcześniej, jako niezależny ekspert doradzała podmiotom z sektora morskiej energetyki wiatrowej. Jako Wiceprezes Stowarzyszenia Małej Energetyki Wiatrowej podejmuje działania na rzecz integrowania przedsiębiorców sektora MŚP. Posiada również doświadczenie samorządowe, które zdobyła pełniąc przez 10 lat mandat radnej dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy. Licencjonowany pośrednik nieruchomości – należy do Warszawskiego Stowarzyszenia Obrotu Nieruchomościami. Prowadzi firmę PV Development Partners.

Irena Gajewska

Irena Gajewska

Wiceprezes Zarządu

Od 2021 do 2022 roku roku Irena Gajewska pełniła funkcję Dyrektora w Polskim Stowarzyszeniu Fotowoltaiki, Do jej głównych obowiązków należała współpraca z przedstawicielami administracji publicznej na rzecz tworzenia sprzyjającego rozwojowi energetyki słonecznej otoczenia regulacyjnego, zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i polityki klimatyczno-energetycznej kraju. Wcześniej, od 2016 r. pracowała dla Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej, a od 2019 r. piastowała funkcję wiceprezes Fundacji RE-Source Poland Hub, działającej na rzecz umożliwienia przemysłowi w Polsce zasilania swojej działalności produkcyjno-usługowej czystą, bezemisyjną, konkurencyjną cenowo energią z OZE. Obecnie Government Affairs Lead – Poland w Lightsource bp.

W swoich działaniach prowadzi stały, konstruktywny dialog z decydentami, który ma na celu efektywne współdziałanie administracji rządowej, samorządowej i unijnej, oraz innych interesariuszy w imię realizacji transformacji energetycznej Polski w myśl Porozumienia Paryskiego, w sposób sprawiedliwy, zrównoważony, z poszanowaniem środowiska naturalnego, władztwa społeczności lokalnych oraz dla zapewnienia maksymalnych korzyści dla gospodarki narodowej.

Krzysztof Tyszkiewicz

Krzysztof Tyszkiewicz

Z ochroną środowiska i energetyką związany od ponad 10 lat. Wiceprezes Stowarzyszenia Energii Odnawialnej, Prezes Warszawskiego Instytutu Studiów Edukacyjnych oraz Fundacji Morza Bałtyckiego. Założyciel i członek Zarządu SMEW a w latach 2015-2018 roku Wiceprezes PSEW. W latach 2007-2011 był Posłem na Sejm RP, członkiem Komisji Środowiska, Komisji ds. Unii Europejskiej, oraz Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki. Absolwent stosunków międzynarodowych oraz zarządzania.

Łukasz Witkowski

Łukasz Witkowski

Wiceprezes Zarządu

Związany z branżą OZE od 2007 roku. Doświadczenie zdobywał pracując w Siemens Gamesa oraz Nordex Acciona. Obecnie na stanowisku Vice President Development Poland Better Energy A/S. Absolwent Politechniki Warszawskiej i Akademii Leona Koźmińskiego. Pasjonat kryminałów oraz podróży.

Szymon Witoszek

Szymon Witoszek

Wiceprezes Zarządu

Optoelektronik i technolog, z branżą fotowoltaiczną związany od ponad dekady, absolwent Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej. Specjalista z zakresu struktur półprzewodnikowych i przekształtników energoelektronicznych. Wykładowca i trener Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki oraz Akademii Energii Fundacji im. Lesława A. Pagi, autor programów szkoleniowych m.in. w firmach Emiter Net, Fronius Polska, Huawei CEE&Nordic, współzałożyciel Polskiego Stowarzyszanie Rozwoju Fotowoltaiki, szef grupy roboczej ds. Wymagań Technicznych Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki, ekspert grupy Cable-pooling Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej, Prezes firmy analitycznej PGM Expertise & Solutions.

Jacek Kosakowski

Wiceprezes Zarządu

Grupa

Newsletter Bądź zawsze na bieżąco

  Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje,
  zostaw nam swój email.

  Email

  Kontakt Masz pytania? napisz lub zadzwoń do nas

  IZABELA LAZAR
  ilazar@stowarzyszeniepv.pl
  +48 503 015 313

  00-120 Warszawa, Złota 59 lok. 632 (bud. LUMEN)
  e-mail: biuro@stowarzyszeniepv.pl

  KRS 0000781325  |  REGON 383070564  |  NIP 9291994664
  nr rach. 17 1950 0001 2006 0093 5666 0003